Mahkeme kararıyla lise diplomasının sahte olduğu ispatlanan Hamza Yerlikaya, diplomasının olmadığı ispatlanırsa özür dileyip, siyaseti bırakacağını söyledi.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından lise diplomasının sahte olduğu tespit edilen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve AKP eski Milletvekili Hamza Yerlikaya lise diplomasının sahte olmadığını iddia etti.

ÖZKOÇ: “DOKTORALI GENÇLERİMİZ BİLE İŞSİZLİKTEN EVDE OTURURKEN…”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, sosyal medya hesabından “Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor…” paylaşımından bulundu.

YERLİKAYA: “EĞER BENİM DİPLOMASIZ OLDUĞUMU İSPAT EDERSEN…”

Hamza Yerlikaya ise, Engin Özkoç’a “CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alcaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan” yanıtını verdi.

Yerlikaya ikinci mesajında ise diplomasının sahte olmadığını iddia ederek, şu ifadeleri kullandı:
“Tasması kimin elinde olduğu belli olmayan @enginozkoc ! Şimdi iyi dinle; eğer benim diplomasız olduğumu ve 4 maaş aldığımı ispat edersen ben herkesten özür dileyip siyaseti bırakıyorum. Aksi durumda sen ne yapacaksın? İspat edemezsen milletvekilliğinden istifa edecek misin. Hodri meydan.”

İLGİLİ HABERLER

Mahkemenin Hamza Yerlikaya kararı: “Diploması sahte”