HDP Grup Başkanvekilleri, partilerinden 3 milletvekilinin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını, ancak durumlarının iyi olduğunu açıkladı. HDP, dün de bir milletvekillerini koronavirüse yakalandığını ve durumunun iyi olduğunu duyurmuştu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, yaptıkları yazılı açıklamayla 3 milletvekilinde koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini duyurdu.
Açıklamada, “Daha önce de açıkladığımız gibi grup salonumuzun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmiştir. Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır. Şu ana kadar yapılan testlerde toplamda 3 vekilimizin enfekte olduğu anlaşılmıştır. Vekillerimiz doktor kontrolü altındadır ve sağlık durumları iyidir” ifadeleri yer aldı.

KORONAVİRÜS OLDUĞU AÇIKLANAN İLK VEKİL HDP’DEN

HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç dün yaptığı açıklamada da, bir milletvekilinin koronavirüse yakalandığını, doktor kontrolü altında olduğunu ve sağlık durumunun iyiye gittiğini aktarmıştı.