‘Kobane eylemleri’ne yönelik soruşturmada gözaltına alınan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, “Bu hafta boyunca yargılandığım tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz ve ekibine aittir” açıklamasında bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2014 yılında düzenlenen ‘Kobane eylemleri’ne yönelik yürütülen soruşturmada gözaltına alınan HDP’li Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, Twitter hesabından açıklamada bulundu.

“GÖZALTI SÜRESİNCE SADECE SU İÇECEĞİM”

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan ve dün verilen akşam yemeği nedeniyle zehirlendiklerini ancak hastaneye götürülmediklerini belirten Bilgen, yeni yaptığı açıklamada, “Hem buradaki görevliler hem de hastane personeli üzerlerine düşeni yaptı. Ama buradaki koşullarda aynı gıdaları almak, tedaviye imkân vermeyecektir. Bu nedenle bundan sonra, gözaltında bulunduğum süreç boyunca sadece su alacağım” ifadelerini kullandı.

“TÜM DOSYALAR ZEKERİYA ÖZ’E AİT”

“Hâlâ Türkiye’nin Zekeriya Öz’ün pisliğiyle oynamasını isteyenler, bunun herkese bulaşacağını bilmelidir” diyen Bilgen, şöyle devam etti:
“Belediyemize kayyım atamayı düşüneneler, yüz elli yıl önce Rus askeri valisinin Kars ile ilgili hatıralarını okusunlar. Vali şehri yönetemeyince Şura kurmak zorunda kalmıştı. Son olarak bu hafta görülecek 3 yargılamama ilişkin ise şunu söylemek istiyorum: Hâlâ Türkiye’nin Zekeriya Öz’ün pisliğiyle oynamasını isteyenler, bunun herkese bulaşacağını bilmelidir. Bu hafta boyunca yargılandığım tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz ve ekibine aittir.”