İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi. Twitter hesabından açıklama yayınlayan Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun derdi belli; ‘Militanlarıma dokunma.’ Dokunacağız. Bu tek parti yönetiminin sabıkalıları hakkında bakanlık olarak adliyeye verdiğimiz suç duyurusunun suretini de, militan denerek hakaret edilen valilerimize bilgi olarak gönderdik” ifadelerini kullandı.
Soylu’nun açıklamasının tamamı şu şekilde:
“PKK terör örgütünden tutuklanan belediye meclis üyeleri
Militan değil…
Birlikte hareket ettiğiniz kandilin partisinin teşkilatlarını elebaşının posterleriyle süsleyenler
Militan değil….
Ancak terörle, uyuşturucuyla, her türlü suçla mücadele eden, şehirlerine, yaşayanlarına kendini adayan vali ve kaymakamlarımız militan…
Kılıçdaroğlu’nun derdi belli…
“Militanlarıma dokunma!”
Dokunacağız…
Bu tek parti döneminin sabıkalıları hakkında bakanlık olarak adliyeye verdiğimiz suç duyurusunun suretini de, militan denilerek hakaret edilen valilerimize bilgi olarak gönderdik.
Tarihin en başarısız bürokratı da olan Kemal Kılıçdaroğlu, genelge diyerek yine bilgisizliğin ve cehaletin altına imza attı.
Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na da ayrıca suç duyurusunda bulunacağız…
Sayın Kılıçdaroğlu’nun dostlarına tavsiyem; tedaviye ikna edilmesidir…”

KEMAL KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

Partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İçişleri Bakanlığı bir genelge yazıyor, bütün valiliklere hepiniz suç duyurusunda bulunun, dava açın diyor. Dava açmazsanız namertsiniz! Hepiniz militansınız, hepiniz yolsuzluğun militanısınız, ahlaksızlığın militanısınız” dedi.