Son günlerde bir çocukla birlikte sosyal medyada yaptığı uygunsuz canlı yayınlarla gündeme gelen Elif Sarı adlı hesabın bir erkek tarafından kullanıldığı ve görüntülerdeki kişilerin yurtdışında olduğu ortaya çıktı.

Bir çocukla yaptığı Instagram yayınlarıyla tepki toplayan Elif Sarı adlı hesabın yurtdışındaki birinin görüntülerini kullandığı ve hesabın  bir erkek tarafından yönetildiği ortaya çıktı.

GÖZALTINA ALINDI

Sosyal medyada Elif Sarı isimli kadının, bebeği olduğu iddia edilen çocukla birlikte fotoğraf çektirip, kendisinin müstehcen fotoğraflarını paylaşması tepkilere neden olmuştu. Sosyal medya kullanıcıları Elif Sarı’nın tutuklanması için İçişleri Bakanlığı’nı etiketleyerek çağrı yapmıştı. İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada tepki çeken paylaşımlar yapan ‘Elif Sarı’ isimli Instagram hesabını kullanan kişinin gözaltına alındığını duyurdu. İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması şu şekilde:
“Twitter’da “#elifsaritutuklansin” isimli etiket ile ilgili, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca yürütülen çalışmalarda söz konusu fotoğrafları paylaşan kişinin “@elif.antplii” rumuzlu İnstagram hesabının kullanıcısı olduğu belirlendi. Hesabı kullananın Y.E. isimli bir erkek olduğunun belirlenmesi üzerine, bu kişi Gaziantep’te yakalanarak hakkında adli işlem başlatıldı. Bahsi geçen hesaptaki görüntülerdeki kişilerin yabancı uyruklu oldukları ve yurt dışında yaşadıkları belirlenirken, konunun Türkiye ile bir bağlantısının bulunmadığı anlaşıldı. Y.E’nin bu görüntüleri sosyal medya üzerinden elde ederek Türkiye’de yaşandığı algısı yaratmak amacıyla paylaştığı tespit edildi.”