CHP ile yollarını ayıran Muharrem İnce, Memleket Partisi’nin kuruluşu için İçişleri Bakanlığı’na başvurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı olan ve Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, Eylül 2020’de Sivas’ta başlattığı “Memleket Hareketi” sonrası hazırlığını yaptığı Memleket Partisi’nin resmi olarak kurulması için İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulundu.

Muharrem İnce öncülüğünde kurulan partinin sözcülüğüne, kısa süre önce CHP’den istifa eden Gaye Usluer getirildi. Usluer, partinin ilk basın toplantısını yaparak Muharrem İnce’nin ilk genel başkan olarak oy birliği ile seçildiğini duyurdu. Usluer, yarın saat 11.00’de Genel Başkan Muharrem İnce’nin ilk basın toplantısını yapacağını söyledi. Parti Sözcüsü Usluer, Memleket Partisi’nin yöneticiliğine gelen isimleri de duyurdu. Partinin sloganının “mavi” olduğunu duyuran Usluar, “mavi”nin memleket, adalet, vicdan ve işsizlere iş sözcüklerinin ilk harflerinden oluştuğunu aktardı. Usluer’in basın toplantısı pek çok televizyon kanalı tarafından canlı olarak yayınlandı.

KURUCULAR KURULUNDA KİMLER VAR?

Partinin Merkez Yönetim Kurulu’nda Genel Başkan Muharrem İnce, Genel Başkanvekili ve Parti Sözcüsü olarak Gaye Usluer, Genel Sekreter Hakkı Akalın, genel başkan yardımcıları Hüseyin Avni Aksoy, Özcan Özel, Mehmet Ali Çelebi, Serhat Galip ve Nurdan Demirbağ ile genel sekreter yardımcıları Mevlüt Dudu, Mert Ünlü ve Yavuz Kayhan Yürür ile Genel Sayman Serkan Ufuk Akgün, Neşat Elaldı, Ali Rıza Büyükuslu, İpek Özkal Sayan, Serkan İleri, Çiğdem Bayraktar Ör, Fatih Pala, Özgün Öztunç, Asuman Ali Güven, Burak Savtur ve Süleyman Ergüner yer aldı.