12138613_1688207028058364_7254148713644765633_o-1
Ziraat Türkiye Kupası’nda Bursaspor’u 2-1 yenmesinin ardından gündeme oturan Amedspor’un yöneticisi Ali Karakaş, Karşı Radyo’ya konuştu. Karakaş,”Amedspor Türkiye halklarının takımıdır” dedi.
Ziraat Türkiye Kupası’nda Bursaspor’u deplasmanda yenerek çeyrek finale yükselen Amedspor, Türkiye’nin gündemine oturdu. Bursaspor karşılaşmasından önce Başakşehirspor maçının ardından taraftarları gözaltına alınan Amedspor, ırkçı ve milliyetçi kesimler tarafından hedef tahtasına konuldu.
Karşı Radyo’ya konuşan Amedspor Başkanı Ali Karakaş, Amedspor’un sportif başarısının konuşulması gerektiğini ama mecburen çirkin konular üzerinde konuşmak zorunda kaldıklarını belirtti.
Daha önce de saldırılara maruz kaldıklarını ifade eden Karakaş,”Başakşehir maçından sonra ‘çocuklar ölmesin, maça da gelebilsin’ diyen taraftarlarımız gözaltına alındı. Bu bizi derinden üzüyor. Amedspor Türkiye haklarının takımıdır” diye konuştu. (dokuz8HABER/Karşı Radyo)
Ali Karakaş’ın katıldığı programı aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz
http://karsiradyo.com/?audio=karsi-radyo-amedspor-baskani-ali-karakas-ile-amedsporun-kupa-zaferiniyasadiklari-baski-ve-saldirilari-konustuk