Emine Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebiyle başlattığı oturma eylemi 11’inci gününde engellemelere rağmen devam ediyor.

Emine Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebiyle başlattığı oturma eylemi 11’inci gününde engellemelere rağmen devam ediyor. Adalet nöbetinin 5’inci gününde adliye dışına çıkarılan Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar dün de CHP’li heyetin ziyaretinden sonra polisler tarafından, “Şanlıurfa genelinde kamu binalarında eylem ve etkinlik yapmak yasak” gerekçesiyle eylemleri engellendi. Jin News’te yer alan habere göre bu sabah engellemelere rağmen adliye binasının önüne gelen Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar bariyerlerin önünde adalet nöbetini sürdürdü.

NE OLMUŞTU?

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 genel seçimleri öncesi 14 Haziran’da AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu Emine Şenyaşar’ın eşi Hacı Esvet Şenyaşar ile çocukları Adil ve Celal Şenyaşar yaşamını yitirmişti. Aynı aileden olan Fadıl, Ferit ve Mehmet Şenyaşar ise yaralanmıştı. Yaralananlardan Fadıl Şenyaşar, daha yaralı haldeyken, gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Fadıl Şenyaşar tutuklandığı günden bu yana tek kişilik hücrede tutuluyor.