Yazar Emrah Serbes’in avukatı, üç kişinin yaşamını yitirdiği kazada ailenin hayatta kalan tek üyesine karşı 83 bin liralık icra takibi başlattı. Serbes’in avukatı, “Müvekkilimin bu takipten haberi yoktu. Takibi ben yaptım” açıklamasında bulundu.

Yazar Emrah Serbes’in avukatı, üç kişinin yaşamını yitirdiği kazada ailenin hayatta kalan tek üyesine karşı 83 bin liralık icra takibi başlattı. Takibin gerekçesini, anne-babası ile kardeşini kazada kaybeden Ahmet Mert Özçelik’in açtığı tazminat davasında kendisine çıkan vekalet ücreti oluşturdu. Serbes’in avukatı, “Müvekkilimin bu takipten haberi yoktu. Takibi ben yaptım” dedi.

“MÜVEKKİLİM BU KONULARDA HASSAS BİRİ”

Emrah Serbes’in avukatı Ezel Demirkol, müvekkilinin neden olduğu trafik kazasında yaşamını yitiren ailenin hayatta kalan son ferdi olan Ahmet Mert Özçelik’e icra takibi başlatıldığına ilişkin haberler üzerine açıklama yaptı. Hürriyet’e konuşan avukat Demirkol, “Bu takip talebinden müvekkil Emrah Serbes’in haberi yok. Mahkemenin verdiği vekaletname ücreti. Anılan tutarı da ben takibe koydum. Müvekkil bu konularda hassas biri” dedi.

SERBES, MANEVİ TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM EDİLMİŞTİ

İzmir-Aydın Otoyolu’nda 2017 yılında önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Serbes, 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

TAZMİNAT KARARI DA İCRAYA KONULDU

Serbes’in avukatı Demirkol, 81,800 liralık vekaletname ücretini faizi ile birlikte işleme koymuş, toplam 82,959 liralık alacak için Özçelik’e ödeme emri göndermişti. Öte yandan, Serbes’in ödemesine karar verilen 1,4 milyon liralık tazminat kararının da icraya konulduğu öğrenildi. Söz konusu tutar, faizi ile birlikte 2 milyon TL olarak işleme konuldu.