Kaçırılan oğlu Gökhan Güneş için düzenlenen eylemde konuşan anne Nazife Güneş, devletin oğlunun nerede olduğunu gayet iyi bildiğini söyledi.

İstanbul’un Başakşehir ilçesi İkitelli semtinde 20 Ocak’ta polis oldukları öne sürülen kişiler tarafından kaçırılan Gökhan Güneş’in ailesi ve arkadaşları akıbeti ve nerede olduğunu sormak için Çağlayan Adliyesi önünde açıklama yaptı. Açıklamaya HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. “Gökhan Güneş 20 Ocak’ta devlet güçleri tarafından kaçırıldı” pankartının açıldığı eylemde “Gökhan Güneşi bırakın”, “Gökhan Güneş nerede” sloganları atıldı.

“ADRES DEVLET”

MA’nın aktardığı habere göre, Piroğlu, insanların attığı her adımın devlet tarafından kayıt altına alındığı, izlenildiği bir dönemde sokak ortasında zorla kaçırılan bir insanın bulunamamasından devletin sorumlu olduğunu söyledi.
Gökhan’ın akıbeti hakkında devletin neden sesiz kaldığını soran Piroğlu, “Bu sessizlik devletin de işin arkasında olduğunu gösteriyor. Gözaltında kayıpların ne olduğunu ne anlama geldiğini de iyi biliyoruz. Gökhan’ın kayıtları var. Zorla kaçırıldı. Biz biliyoruz ki devletin elinde daha detaylı kayıtlar da vardır. Devlet hala ses vermedi. Bizim için adres devletin kendisidir. Gökhan’ı bize vermesi gereken de devlettir. Gökhan’ı istiyoruz. Gökhan’ı bulmak bütün muhalif güçlerin sorumluluğundadır. İktidar kaçırma olaylarıyla bir korku imparatorluğu yaratıyor. Gökhan bize teslim edilmeyene kadar sessiz kalmayacağız” diye konuştu.

“OĞLUMUN NEREDE OLDUĞUNU SÖYLESİNLER”

Anne Nazife Güneş de, devletin oğlunun nerede olduğunu gayet iyi bildiğini söyleyerek, “Nerede Gökhan? Nereye götürdüler? Alındığı yer belli. Kendi imkanlarımızla esnaftan kaçırıldığı yerin görüntülerini bulduk. Ama hala devletten ses yok. Aramadığımız yer, çalmadığımız kapı kalmadı. İsteseler oğlumu bulabilirler. Oğlumun nerede olduğunu söylesinler. Çocuğumun yaşadığını bileyim yeter. Dayanamıyorum oğlumu bana versinler. Sadece yavrumu istiyorum” ifadelerini kullandı.
Eylem yoğun yağış nedeniyle son bulurken, yarın saat 13.00 ile 15.00 arası oturma eyleminin süreceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Kaybolan Gökhan Güneş’in kaçırıldığı anların görüntüleri ortaya çıktı

“Gökhan Güneş nerede?” diye soran 12 kişi gözaltına alındı