Kumluca Devlet Hastanesi’nde görevli iki hemşireye 500 kere “Ben salağım görev yerimi terk ettim. Ben salağım” yazdıran başhekim Ayşegül Alkan, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevden alındı.

Antalya’da Kumluca Devlet Hastanesi’nde görev yerini terk ettiği gerekçesiyle iki hemşireye “Ben salağım görev yerimi terk ettim” yazdıran başhekim Ayşegül Alkan, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevden alındı.
Kumluca Devlet Hastanesi’nde gece nöbetinde olan iki hemşire, 13 Aralık günü, alt katta düşen bir hastanın olduğu bilgisi üzerine müdahale etmek için görev yerlerini terk etti. Hemşireleri yerlerinde göremeyen başhekim Ayşegül Alkan, hemşirelerden, A4 kağıdına 500 kere “Ben salağım görev yerimi terk ettim” yazmalarını istedi. Yazıyı yazan hemşireler, daha sonra söylenildiği üzere evrak kayıta teslim etti.
Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, Olayın duyulmasının ardından konuyla ilgili inceleme başlatıldığını ve başhekimin görevden alındığını duyurdu.
Başhekimlik tarafından yapılan açıklamada, “Antalya’da Kumluca Devlet Hastanesinde gerçekleşen ve tüm basında yer alan haber üzerine yapılan inceleme ve soruşturma sonucu Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ayşegül Alkan başhekimlik görevinden alınarak asli görevine iade edilmiştir” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Devlet hastanesinde bir başhekim, nöbetçi hemşireye hakaret içeren ceza verdi