İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, hükümetin çoklu baro sistemi girişimlerine karşı Salı günü İstanbul Adliyesi’nde düzenlenecek olan ‘Savunma Mitingi’ne 50 bin avukat beklediğini duyurdu.

İstanbul Barosu, hükümetin çoklu baro teklifine karşı Salı günü ‘Savunma Mitingi’ düzenleyecek.

“BENİ BAĞIŞLAYIN AMA MECBURSUNUZ”

İstanbul Barosu, hükümetin ‘çoklu baro sistemi‘ teklifine karşı Salı günü İstanbul Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi önünde miting yapacak. Açıklama yapan Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, mitinge tüm meslektaşlarını davet etti. Durakoğlu, “Beni bağışlayın ama, bu kez gelmeye mecbursunuz. 50 bin avukat olmalıyız” dedi.

DİRENİŞ GÜNÜ VURGUSU

Çağrı açıklamasında hükümetin çoklu baro teklifini eleştiren Durakoğlu, “Sevgili Meslektaşım; Ülkemiz yargısının teslim alınmasına yönelik çok ciddi bir tehdidin arifesindeyiz. İktidar, yasa yapma gücünü silaha dönüştürüyor. Hukuksuzluğun yasa gücüyle meşrulaştırılmasına izin veremeyiz. Biz Avukatız. Bunu anlatabilmemiz gerekiyor. Sizi, çocuklarınıza gururla anlatacağınız bir direniş gününe davet ediyorum. 30 Haziran Salı günü saat 12.30’da Çağlayan Adliyesinin karşısındaki meydanda, “Savunma Mitingi” yapıyoruz. Beni bağışlayın ama, bu kez gelmeye mecbursunuz. 50000 avukat olmalıyız. Sevgi ve saygılarımla” ifadelerini kullandı.