Kaybolan Gökhan Güneş’in kaçırıldığı anların görüntüleri ortaya çıktı

Kendisinden dünden bu yana haber alınamayan Gökhan Güneş’in zorla bir araca bindirilerek kaçırıldığı anların görüntüleri ortaya çıktı. Güneş ailesinin emniyete yaptığı başvurular ise geçiştirildi.

İstanbul İkitelli’den çalıştığı Başakşehir’deki şantiyeye gitmek üzere dün 12.20 sularında 79 FY hattına binen Gökhan Güneş, otobüsten indiğinde etrafını saran 4-5 kişi tarafından kaçırıldı. Güneş’ten dünden beri haber alınamıyor.

Güneş’in kaçırılma anları ise kaçırıldığı cadde üzerinde bulunan kamera kayıtlarında görülüyor. Şehit Abdülselam Özatak İlköğretim Okulu durağında inen Güneş, durakta bekleyenler tarafından zorla bir araca bindirilerek götürülüyor.

DAHA ÖNCE DE KAÇILMAYA ÇALIŞILMIŞ

MA’nın aktardığı habere göre, Gökhan Güneş’in ailesi, polislerin daha önce de çocukları Gökhan’ı kaçırma girişiminde bulunduğunu belirterek, avukatları aracığıyla İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne başvuru yaptı. Ailenin başvurusuna verilen yanıt ise “Gökhan Güneş burada değil” oldu.

Gün içinde tekrar İstanbul TEM’i arayan aileye bir kez daha, “Gökhan burada değil. Hakkında herhangi bir arama kararı da yok” yanıtı verildi. Kaçırıldığına dair görüntüler ortaya çıktıktan sonra Jandarma istihbaratın akşam saatlerinde memleketi Tokat’ta yaşayan amcasını arayarak, “Gökhan burada mı, geldi mi? Çocuk senin yanında mı” sorularını yönelttiği öğrenildi.

Ailenin yarın İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’ne başvuru yaptıktan sonra basın toplantısı düzenleyeceği aktarıldı.