Youtube içerik üreticisi Haluk Tatar, SMA’lı bebeklerin tedavileri için bağış projesi başlattı. Tatar, 5 Aralık Cumartesi günü 11.00-15.00 saatleri arasında bağış yayını yapacak.

Youtube içerik üreticisi Haluk Tatar, 1 Aralık’ta Youtube’da yayınladığı “TÜM FENOMENLERE MEYDAN OKUYORUM! – MADEM EVDESİN 1 HAYAT KURTAR” isimli videosunda koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması olması sebebiyle evde olan yurttaşların izleyebileceği ve SMA’lı bebekler için bağış yapabileceği bir yayın yapacağını açıkladı.

“KÜÇÜK BİR FARK YARATMAK İÇİN YOLA ÇIKTIM”

dokuz8HABER’den Burak Necip Başar’a konuşan Haluk Tatar, küçük bir fark yaratmak için yola çıktığını belirterek, “İnanın çok heyecanlıyım. 10 euro da toplansa 1000 TL de toplansa fark edecektir” dedi. Proje sürecinde bağışların doğrudan aileye ulaştırılacağını vurgulayan Tatar, “Bağışlar direkt olarak ailelere internet üzerinden havale veya EFT şeklinde ulaştırılacaktır” ifadelerini kullandı.
Tatar, yaptığı çağrıda yayıncılardan kendi kanallarında başka bebekleri sahiplenmesini istediğini ancak öyle olmasa da dört Youtuber’ın kendi canlı yayınına katılarak destek olacağını söyledi.

“UMARIM ŞOK OLURUM”

Yayın için oldukça heyecanlı olduğunu söyleyen Tatar, “Küçük bir fark yaratmak için yola çıktım. Umarım bağışlar sonrası şok olurum” dedi.

TÜM YAYINCILARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Tatar, kendisinin yapacağı yayının yanı sıra diğer sosyal medya fenomenlerine de çağrıda bulundu: “Tüm YouTube, Instagram, Twitch vb. yayıncılara kendi yayınlarında bu cumartesi bir SMA’lı bebek için bağış yayını yapması ricamdır.”

BİRÇOK ÜNLÜ İSİM YAYINA KATILACAK

Cumartesi günü kendi adını taşıyan Youtube kanalında yapacağı canlı yayın hakkında İnstagram üzerinden açıklama yapan Tatar; yayına Yılmaz Erdoğan, Ebru Cündübeyoğlu, Emrah Safa Gürkan, Taylan Yıldız, Röportaj Adam, Murat Soner, Ekin Kollama, Sinan Akyüz ve Cem Belevi gibi isimlerin katılacağını duyurdu.