İzmir’de şu ana kadar 73 kişinin hayatına mal olan depremin 58’inci saatinde bir mucize gerçekleşti ve 14 yaşındaki İdil Şirin Emrah Apartmanı’ndan sağ çıkarıldı.

İzmir’de şu ana kadar 73 kişinin hayatına mal olan depremin 58’inci saatinde bir mucize gerçekleşti ve 14 yaşındaki İdil Şirin Emrah Apartmanı’ndan sağ çıkarıldı. Bilincinin yerinde olduğu açıklanan Şirin hastaneye kaldırılırken, İdil Şirin’in 9 yaşındaki kardeşiyle birlikte enkaz altında kaldığı anne ve babasının ise ev dışında olduğu biliniyor.Emrah Apartmanında üç kişi için daha kurtarma çalışmaları devam ediyor.
İzmir depreminin üzerinden 58 saat geçti. AFAD, İzmir’deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısını son olarak 73 olarak açıkladı. 961 yaralıdan 218’inin tedavisi sürüyor.
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir’deki depremde vefat edenlerin sayısının 73’e yükseldiğini duyurdu.
AFAD’dan yapılan açıklamada, deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 73, yaralananların sayısının ise 961 olduğu belirtildi.
Yaralananlardan 743’ünün tedavilerinin ardından taburcu edildiği, 218’inin ise tedavisinin sürdüğü bildirilen açıklamada, İzmir’de 8 binada arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.
Açıklamada, depremin ardından 43’ünün büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere 1044 artçı sarsıntı yaşandığı da kaydedildi.