İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Halkın bakkalından yardım paketi al” kampanyası için İz Gazete, Dayanışmayı Canlandıralım Komitesi ve İzmir Dayanışma Gönüllüleri tarafından yapılan destek yayınına katılım gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bu proje dünya projesi olacaktır” diyerek katılım çağrısı yaptı.

İzmir’de İz Gazete, Dayanışmayı Canlandıralım Komitesi ve İzmir Dayanışma gönüllüleri tarafından “Salgın günlerinde pek çok İzmirli işsiz kaldı ve ekonomik güçlüklerle yüzleşti. Böyle dönemlerde dayanışma ruhuyla daha önce de büyük zorlukları birlikte aştık, yine aşacağız” şiyarıyla yapılan yayına birçok isimden destek geldi.
Yardım kampanyasını tüm İzmir’e duyurup destekçi sayısını arttırmak için ‘Dayanışmayı Büyütüyoruz’ canlı yayınına CHP Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’da katılım gösterdi.

“BU PROJE DÜNYA PROJESİ OLACAKTIR”

İhtiyaç sahipleri ile yardımseverler arasında köprü olan ve dayanışma ağını büyütmeye çalışan İz Gazete’nin ‘Biz Varız’ dayanışma kampanyasını büyütmek için gerçekleştirdiği canlı yayınına görüntülü bağlanan Seyit Torun, şu ifadeleri kullandı:
“Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Halkın Bakkalı ile ilgili çalışmamızı devam ettiriyoruz. Bugün farkındalık yaratılacak. ‘Halkın Bakkal’ı bilinir hale gelecektir diye düşünüyorum. Bu proje dünya projesi olacaktır. Virüs sonrasında üretim tüketim zinciri arasında önemli bir yerde alacaktır. Alan da satan da aracılık yapanda kazanmış olacak. Türkiye için geliştirmeyi düşünüyoruz, ama virüs sonrasında yeni dünya düzeninde önemli bir yer alacaktır. Belediyelerimiz virüs sürecinde önemli başarı ortaya koydular. Bizler geçmişte belli suçlamalara maruz kaldık. Ama görüyoruz ki bu süreçte vatandaşlarımızın virüs krizini daha hafif atlatmaları için birçok görev üstlendi belediyelerimiz. Yapılan engellemelere karşı belediyelerimiz mazeret üretmeden takım ruhu içerisinde projelerini paylaştılar. Halkın Bakkalı projesine tüm belediyelerimiz destek verecektir.”

TUNÇ SOYER DE KATILDI

Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve yurtdışından aydınlar, sanatçılar ve gönüllülerin SKYPE ile bağlandığı, toplanan yardım paket miktarının canlı olarak İzmirlilerle paylaşıldığı etkinliğin konukları arasında ‘Halkın Bakkalı’nın kurucusu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de vardı.

ÇOK SAYIDA SANATÇIDAN DESTEK

Tarihi Havagazı Fabrikası’ndan yayınlanan canlı yayına, İlkay Akkaya, Levent Üzümcü, Misket Dikmen, Onur Akın, Seçkin Öner, Sunay Akın, Ümit Kartal ve Zeynep Altıok gibi isimler de katılım sağlayıyor.
Dayanışma yayını, İz Gazete’nin Facebook ve Youtube hesaplarından canlı olarak yayınlanıyor.