Bold Pilot’un jokeyi olarak da tanınan Jokey Halis Karataş, yarıştığı ata şiddet uyguladı. Atın kafasına vuran Karataş, durumun sosyal medyada büyük bir tepki çekmesi üzerine “özür” açıklaması yayınladı.

Bold Pilot’un jokeyi olarak da tanınan Jokey Halis Karataş, yarıştığı ata şiddet uyguladı. Atın kafasına vuran Karataş, durumun sosyal medyada büyük bir tepki çekmesi üzerine “özür” açıklaması yayınladı. Karataş, “Starta girerken huysuzluk yaparak diz kapağımı neredeyse kırılacak duruma getirmesi sonrasında can havliyle verdiğim tepki kabul edilebilir değil” dedi.

“HAYVENSEVERLERİ DE BENİ DE ÇOK ÜZDÜ”

Jokey Halis Karataş, Arts Man isimli atına şiddet uyguladığı görüntülerin kamuoyunda tepki çekmesi sonrası kişisel Twitter hesabında özür mesajı yayınladı. “İstanbul’da bugün bindiğim ve son dönemde birlikte güzel birinciliklere imza attığım Arts Man ile aramda yaşananlar tüm yarışseverleri ve hayvanseveleri olduğu gibi beni de çok üzdü” diyen Karataş, şöyle devam etti:

“CAN HAVLİYLE VERDİĞİM TEPKİ KABUL EDİLİR DEĞİL”

“Starta girerken huysuzluk yaparak diz kapağımı neredeyse kırılacak duruma getirmesi sonrasında can havliyle verdiğim tepki kabul edilebilir değil. Bu nedenle başta Arts Man ve ilgililerinden, sonra da tüm yarışsever ve hayvanseverlerden özür diliyor, bir daha böyle bir şey yaşanmayacağına söz veriyorum.”
https://twitter.com/halkaratas/status/1298646614022729728?s=20