BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNDEM İNSAN HAKLARI MEDYA TOPLUM-YAŞAM

Kapatılan dernekler hakkında beklenen açıklama Süleyman Soylu’dan geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kapatılan 370 dernekle ilgili “Vurduk kilidi, gitti. Hadi bakalım açın da görelim” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, faaliyetleri üç aylığına durdurulan 370 derneklerle ilgili Güngören Of Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılışında konuştu. Uzun yıllardır Türkiye’nin üzerinde oyun oynandığını söyleyen bakan Soylu, son oyunun 15 Temmuz’da sergilendiğini belirttiği açıklamasında, 370 derneğin faaliyetlerini ise terör faaliyeti olarak tanımladı.

Bazı kamu görevlilerinin PKK’ye destek verdiği iddialarına dile getiren Soylu, “Bundan sonra mazeret yok. Kamu görevlisiyse de bir şekilde PKK’ya dayanıyorsa, yardım, yataklık ediyorsa, bu milletin hiçbir kuruşunu onlara nasip ettirmeyiz. Bütün vali, kaymakam, emniyet müdürleri ve jandarma kuvvetlerimiz, bu işin üzerine gidiyor. Bağırıyorlar, çağırıyorlar. 370 dernek kapattık. Neden? Oralarda konaklayacaklar, pinekleyecekler, terör örgütüne destek sağlayacaklar, biz de onları meşru bir organ olarak göreceğiz. Vurduk kilidi, gitti. Hadi bakalım açın da görelim” diye konuştu.

dokuz8HABER

dokuz8HABER’i takip edin

Video