Kız isteme merasiminin ardından 9 kişide koronavirüs tespit edildi

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, salgına rağmen gerçekleştirilen kız isteme merasiminin ardından 9 kişide koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesi üzerine 6 bina karantinaya alındı.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde koronavirüs salgınına rağmen yapılan kız isteme merasiminin ardından 9 kişide virüs tespit edildi. Bunun üzerine 6 bina karantinaya alındı. Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tepecik beldesinde 6 binada yaşayan 9 kişide Covid-19 vakalarının görüldüğünü söyledi. Covid-19’un kız isteme merasimi nedeniyle toplanan kişiler arasında yayıldığının değerlendirildiğini belirten Kara, şunları kaydetti:

“AKRABALAR TOPLANMIŞ, TOPLU YEMEK YENİLMİŞ”

“Manisa’dan bir aile, kız istemek için Tepecik beldesindeki bir ailenin evine gelmiş. Kız isteme merasimi nedeniyle de akrabalar toplanmış ve misafirlerle birlikte toplu yemek yenmiş. Bir süre sonra aileden bazı kişilerde Covid-19 belirtileri görülmesi üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri hemen çalışma yaptı. Bunun neticesinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak vaka sayılarında meydana gelen artışın önünü kesmek, süreğen hale gelmesini engellemek için birbiriyle akraba olan bu kişilerin yaşadığı binaları tespit ederek karantinaya aldık.”