Kütahya’da sokak köpeğini öldüren kişi tutuklandı

Kütahya'da bir otomobilden sokak köpeğinin silahla vurularak öldürülmesine ilişkin 4 şüpheli yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi. ( Muharrem Cin - Anadolu Ajansı )

Kütahya’da araçtan ateş ederek sokak köpeğinin ölümüne yol açmak suçlamasıyla yakalanan 4 şüpheliden biri tutuklandı.

Kütahya’da bir otomobilden sokak köpeğinin silahla vurularak öldürülmesine ilişkin yakalanan 4 şüpheliden biri tutuklandı.

Gündüz saatlerindeki saldırıda, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulunanlar, Meydan Mahallesi Hafız Murat Caddesi’nde bir araçtan köpeğe ateş edildiğini bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, tabancayla vurulan köpeğin öldüğünü belirledi. Çevrede yapılan incelemede ise tabancaya ait boş mermi kovanı bulundu.

Plakası tespit edilen otomobille uzaklaşan Mehmet Ali Yatır, H.D, U.G. ve H.D polisin yaptığı çalışma sonucu gözaltına alındı. Köpeğe Mehmet Ali Yatır’ın ateş ettiği öne sürüldü. Tabancanın ise bir çöp kutusuna atıldığı öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden köpeği vurduğu ileri sürülen Mehmet Ali Yatır, “Hayvanları Koruma Kanunu”na muhalefet suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Diğer şüpheliler ise serbest bırakıldı.