Gaziantep’te 60 bin nüfusluk Beykent mahallesine ulaşımı sağlayan Beykent yolu bir yıl içerisinde 3 defa yenilendi. Geçtiğimiz hafta tekrardan yenilenmeye başlayan yolun yenilenmesinden kaynaklı trafik tek şeritten ilerliyor.

Antep’in Şehitkamil ilçesine bağlı 60 bin nüfuslu Beykent mahallesine ulaşımı sağlayan Beykent yolu bir yılını tamamlamadan yenilenmeye başladı. Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yolun belirli kısımlarında bir yıl içerisinde çok sayıda çökme yaşandı. Çökmelerden kaynaklı yolda trafik kazaları yaşanırken Beykent mahallesi sakinleri çoğu defa ölümden döndü. Karayolları tarafından yapılmasına rağmen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yola ‘Yeni yolunuz sizi mutluluğa götürsün’ yazılı pankart asması dikkat çekti. Yolda yaşanan çökmelerden kaynaklı kaza yapanlar “Yeni yolumuz bizi ölüme götürecekti” yorumu yapmıştı.
Yolda bir haftadan beridir süren çalışmalardan kaynaklı gidiş geliş yönü tek şeritten veriliyor. Yolun tek şerit olmasından kaynaklı sabah ve akşam saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bir yıl içerisinde 3’üncü defa yapılan yenileme çalışmasından dolayı mahalle sakinleri bu yenilemenin ardından da yolun tekrardan çökme bekleyişi içerisinde.