GÜNDEM İNSAN HAKLARI

OHAL’e karşı birleşik mücadele kararı: ‘Omuz omuza olmamız şart’

Birleşik Haziran Hareketi’nin, temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldıran OHAL ve KHK’lara karşı düzenleyeceği, 20 Kasım Kartal Mitingi’ne, Emek ve Demokrasi güçleri katlım çağrısı yaptı.
Darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL, KHK’ların muhalefeti bastırmak için kullanıldığını söylen Birleşik Haziran Hareketi’nin 20 Kasım Kartal Mitingi’ne, Emek ve Demokrasi güçleri ortak katılım çağrısı yaptı. Makine Mühendisleri Odası’nda bir araya gelen kurumlar adına yapılan ortak açıklamada, “tek adam” rejiminin inşasına karşı olan tüm kesimler İstanbul mitingine davet edildi.

Emek ve Demokrasi güçleri, mitinge katılma çağrısı yaptı.
Emek ve Demokrasi güçleri, mitinge katılma çağrısı yaptı.

OHAL ve KHK’lara karşı ortak mücadele

Saldırılara karşı birlikteliğin önemli olduğunu belirten, HDP İstanbul İl Eş Başkanı Doğan Erbaş, HDP il örgütü olarak miting için seferber olacaklarını açıkladı.Yaşanan saldırıların ardından birlikteliğin artık zorunlu bir hale geldiğini söyleyen Emek Partisi İstanbul Başkanı Güven Gerçek, bu birlikteliğin 20 Kasım’dan sonra da devam etmesi gerektiğine vurgu yaparak, tüm muhalif kesimleri mitinge katılmaya çağırdı.

miting3

İstanbul Yürütmesi’nden ÖDP İl Başkanı Av. Deniz Demirdöğen, İstanbul Kartal’da 20 Kasım’da düzenlenecek mitingde ‘saltanata, gericiliğe, tek adam yönetimine teslim olmayanların’ bir araya geleceğini söyledi.

dokuz8HABER

dokuz8HABER’i takip edin

Video