ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, TÜGVA Grup Aksiyon ve KADEM Erol Mütercimler’in imam hatipliler ile ilgili sözlerine ilişkin suç duyurusunda bulundu. ÖNDER, tüm imam hatiplileri de suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve TÜGVA Grup Aksiyon, akademisyen-yazar Erol Mütercimler’in imam hatipliler ile ilgili sözlerine ilişkin suç duyurusunda bulundu.
Çağlayan Adliyesi’ne gelen grup, imam hatip marşı söyleyip, tekbir getirerek, Mütercimler’in sözlerini protesto etti.

İMAM HATİPLİLERE SUÇ DUYURUSU ÇAĞRISI

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Kamber Çal tarafından yapılan basın açıklamasında, “Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefleyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Biz biliyoruz ki, adalet yerini bulacak ve bir daha kimse ülkemizin güzide okulları olan imam hatiplerden mezun olanlar hakkında böyle pervasız davranışlara cüret edemeyecektir. Okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya çağırıyoruz” denildi.

KADEM’DEN DE SUÇ DUYURUSU

Öte yandan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) de Mütercimler hakkında Çağlayan Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulundu.
KADEM tarafından yapılan açıklamada da, “Kutuplaştırıcı nefret söylemi aynı zamanda imam hatip okuyan herkesi toptan suçlu olarak göstermiştir. Bu toplumu ayrıştırıcı, nefret ekici ve bölücü etkisi olduğu gibi itham edilen insanlar bakımından da hak ihlalidir. Bu sebeple Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Erol Mütercimler, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda imam hatip mezunlarına yönelik “Buradan mezun olanlar karşımıza sahtekar, cinsi sapık olarak çıkıyor” ifadelerini kullanmıştı.