Şarkıcı Orhan Gencebay, “Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar” sözleri için tepki gösterenlere “Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder” yanıtını verdi.

Şarkıcı Orhan Gencebay’ın “Maalesef bu art niyetliler Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. Ben devletime saygılı biriyim. Tabii ki davet edildiğimde gideceğim” sözlerine tepki gösterenlere yanıt verdi. Gencebay, “Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder. Ben ne konuştuysam hepsini bilerek ve bilgiye dayalı konuştum” diye konuştu.
Gencebay, iktidara yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a yaptığı açıklamada “Bazı zavallı cahiller ve art niyetliler Atatürk’ümüze, Peygamber Efendimize öyle hakaretler ediyorlar ki, tahammül etmek imkansız. Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder. Ben ne konuştuysam hepsini bilerek ve bilgiye dayalı konuştum. Atatürk’ümüz der ki; ‘Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır.’ Ben her zaman vatanımın ve devletimin yanındayım. Ülkeme kim iyi hizmet ederse ona saygı duyarım ve sahip çıkarım” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Orhan Gencebay: “Maalesef bu art niyetliler, Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar”