İzmir depremi sonrası “Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar” diyen ve bu nedenle hakkında soruşturma başlatılan Öykü Serter’den “Şereftir” yanıtı geldi.

İzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen depremde yaşananlara ilişkin iktidara eleştirilerde bulunan sunucu Öykü Serter hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Sunucuyla ilgili emniyetin hazırladığı raporun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiği belirtildi.
Öykü Serter ise, Twitter hesabından hakkında soruşturma başlatıldığına yönelik haberi alıntılayarak, “Şereftir” açıklamasında bulundu.

NE DEMİŞTİ?

İzmir depremi sonrasında Instagram hesabından yaptığı paylaşımında, “Deprem vergileri nerede?” diye sorarak iktidara ve muhalefete deprem üzerinden yaptığı eleştiride “Düşün yakamızdan” diyen Öykü Serter, “Depremle ilgili önergeleri reddeden, imar barışında imzası, yetkisi, etkisi olan herkes sorumlu, herkes bu masum insanların ölümünün sebebi, katili… Deprem vergilerini çalan – evet çalan hesabını veremiyorsanız çalınmıştır! – herkes bu acının müsebbibi… Bu saatten sonra bu iktidara, idarecilere, yetkilere hesap sormayan herkes de başına geleceklere razı olmuş demektir. Artık kendimize gelelim, yeter diyelim; öfkemize sahip çıkalım. Bu halkın aklıyla, duygusallığıyla, imanıyla dalga geçer gibi oynadığınız, suistimal ettiğiniz yeter. İktidarı ayrı, muhalefeti ayrı.. İtişiyormuş gibi yapıp el ele bu milletin burnundan getirdiniz; fakirleştirdiniz. Sarayın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 milyon! Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına? Milletin a.. koyacağız diyen Cengiz’in affedilen vergisi 425 milyon!” ifadeleri ile tepkisini dile getirmişti.

İLGİLİ HABERLER

https://dokuz8haber.net/gundem/oyku-serterden-izmir-depremi-tepkisi-suursuz-bakanlarini-da-al-git-ey-iktidar/
https://dokuz8haber.net/gundem/iktidari-elestiren-oyku-serter-hakkinda-sorusturma-baslatildi/