Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 8 katlı binanın enkazında kalan kadının yerini tespit etmeye çalışan arama-kurtarma görevlisinin elinden telefonu alarak, enkaz altında kalan kadın ile kameralar karşısında konuşması büyük tepki çekti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 8 katlı binanın enkazında kalan kadının yerini tespit etmeye çalışan arama-kurtarma görevlisinin elinden telefonu alarak, enkaz altında kalan kadın ile kameralar karşısında konuştu. Ancak Pakdemir’in bu davranışı sosyal medyada büyük tepki çekti. Arama-kurtarma konusunda uzman kişiler alandayken Pakdermirli, kadının, “Kedi sesi çıkarayım mı?” demesi üzerine Bakan Pakdemirli, “Evet Buse, kedi sesi çıkar moralini böyle yüksek tut” diye konuştu.

PAKDEMİRLİ’DEN ENKAZ ALTINDA KALANLARA HAVA DURUMU MÜJDESİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ardından deprem bölgesinde yaptığı açıklamada sokakta kalacaklar için yağış olmamasını artı durum olarak tanımladı, bina altında kalanlar için de hava durumu bilgisi verdi. Pakdemirli’nin açıklaması şöyle:
“Meteoroloji bize bağlı biliyorsunuz, bugün memleketimizin birçok noktasında yağış var, özellikle bir haftaya yakın 5 gün içinde İzmir ve çevresinde yağış beklenmiyor. Evine girmek istemeyen ve dışarda barınmak zorunda kalan vatandaşlarımıza bu bir artı olacak. Gece beklenen en düşük sıcaklık, bu da binaların altında kalan vatandaşlar için önemli, 8 ila 11 derece arasında.”
Sosyal medyadan gelen tepkilerin bazıları şu şekilde: