Muğla Marmaris’te deniz paraşütü kullanan turistler, bir otelin çatısına takıldı. Kazazedelerin kurtarılma anı yurttaşların kameralarına yansıdı.


Muğla’nın Marmaris ilçesinde İngiliz turistlerinin bindiği deniz paraşütü, daha önceden suya atılan bir halatın paraşütü çeken teknenin motoruna takılması sonucu kıyıya sürüklenerek bir otelin çatısına takıldı. Çatıya takılan turistlerin çatıdan sarktıkları ve kurtarıldıkları dakikalar, yurttaşlar tarafından kaydedildi.

ÜÇÜNCÜ KATTAN İÇERİYE ÇEKİLEREK KURTARILDI

Kamera görüntülerinde, deniz paraşütüyle otelin çatısında mahsur kalan turistlerden birinin, su sporları istasyonu çalışanları tarafından otelin üçüncü katından içeriye çekilerek kurtarıldığı görülüyor.
Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı Salih Tunç, deniz paraşütü kazasının çok ucuz atlatıldığını ve turistlerin yaralanmadığını belirtirken, “Deniz paraşütü teknesini kullanan arkadaşımızı ve su sporları istasyonu çalışanlarını yürekten tebrik ediyorum. Denizde çok az yaşanabilecek bir kazayı en hafif şekilde atlattılar. Profesyonelce hareket ettiler. Parayı pulu düşünmediler. Turistlerin takılı kaldığı paraşüt 5 bin avro. Hemen onu keserek turistlerin yaralanmasını engellediler” ifadelerini kullandı.
Turistlerin olayla ilgili şikayetçi olmadıkları ve yeniden deniz paraşütü yaptıkları belirtildi.