AKP MYK sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “İlk defa bir siyasi partinin meşruiyet sınırları dışına çıktığını, bir yıkım siyasetiyle hareket ettiğini görüyoruz. Nefret siyaseti Kılıçdaroğlu tarafından yazılım haline getirilmiştir” diye konuştu.

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının gündemine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Çelik, “İlk defa bir siyasi partinin meşruiyet sınırları dışına çıktığını, bir yıkım siyasetiyle hareket ettiğini görüyoruz.  Nefret siyaseti Kılıçdaroğlu tarafından yazılım haline getirilmiştir”  ifadelerine yer verdi.
Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:
“İlk defa bir siyasi partinin meşruiyet sınırları dışına çıktığını, bir yıkım siyasetiyle hareket ettiğini görüyoruz.  Nefret siyaseti Kılıçdaroğlu tarafından yazılım haline getirilmiştir. Avrupa’daki aşırı sağcı partilerin söylemiyle karşı karşıyayız. Şüphesiz CHP’ye oy veren vatandaşlarımızın beklentileri açısından da çok büyük bir haksızlıktır.”

“GÜCÜNÜZ YETSE HEPSİNE ENGEL OLURDUNUZ”

“AK Parti ne yapmak istedi de biz engel olduk’ diyor. AK Parti bu millet için, devlet için ne yapmak istediyse karşımızda oldunuz. Gücünüz yetseydi hepsine engel olacaktınız ama gücünüz yetmedi.”

“YARGI MENSUPLARINI TEHDİT EDİP BASKI UYGULUYORSUNUZ”

“CHP’nin derdi iktidar olmak değil, milletin seçtiği iktidar üzerinde denetleme hakkına sahip olmak. 60 darbesinde de böyle oldu. Kılıçdaroğlu, ‘bunlar tarihte oldu, niye söylüyorsunuz’ diyor. Keşke tarihte olmuş bu kötülük siyasetini terk edebilseydiniz. Ama her fırsatta bunu yeniden gündeme getireceğinizi ifade ediyorsunuz. Yargı mensuplarını tehdit edip baskı kurmaya çalışıyorsunuz.”