MHP Lideri Bahçeli’nin ‘Yeni Anayasa’ çağrısına ilişkin AKP’den ilk açıklama AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’dan geldi. Bostancı, “Sayın Bahçeli’nin Cumhuriyetin 100. Yılında 100 maddelik yeni anayasa teklifini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Yeni Anayasa’ çağrısına dair AKP’den ilk açıklama geldi. AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, “Sayın Bahçeli’nin Cumhuriyetin 100. Yılında 100 maddelik yeni anayasa teklifini memnuniyetle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

“BİZİM DE ANAYASA YAZIM SÜRECİMİZ BİTMEK ÜZERE”

DHA’nın aktardığına göre, AKP’nin Anayasa çalışma sürecinin de bitmek üzere olduğunu belirten Bostancı, şunları söyledi:

“Bizim de anayasa yazım sürecimiz bitmek üzere. Detaylarıyla birlikte inşallah bayramdan sonra uygun bir vakitte kamuoyu ile paylaşılacaktır. Anayasalar toplumsal uzlaşma metinleri olmak durumundadır. Biz öncelikle Cumhur ittifakı olarak kendi içimizde bir çalışma yapar ve nihayet diğer partilerle bir süreç yürütmek isteriz.”

BAHÇELİ: “YENİ BİR ANAYASA HAZIRLAMAK MİLLİ VECİBEDİR”

Devlet Bahçeli, bugün sabah saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyerek partisi tarafından hazırlanan ‘Yeni Anayasa’ taslağını tanıtmıştı. “100 maddelik anayasa önerimizin hazırlığı tamamlandı” diyen Bahçeli, “Artık uzlaşmak ve yeni bir anayasa hazırlamak milli vecibedir” ifadelerini kullanmıştı.