Eski AKP Gençlik Kolları Başkanı ve Milletvekili, şu an AKP İngiltere Temsilcisi olan Abdurrahim Boynukalın, Sedat Peker’in ardından Hürriyet gazetesi baskını ile ilgili açıklama yaptı. Tartışmalı Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın’ın da yeğeni olan Abdurrahim Boynukalın, Sedat Peker’in sözünü ettiği Hürriyet baskınında eylem yapan AKP Gençlik Kollları’nın başındaydı ve sert sözler söylemişti.

Dönemin AKP Gençlik Kolları Başkanı olarak eylemi örgütleyen ve Hürriyet önünde Bu noktadan sonra HDP’nin PKK’yla, PKK’nın Zaman Gazetesi ile, Zaman Gazetesi’nin de Aydın Doğan’la hiçbir farkı kalmamıştır” açıklaması yapan Boynukalın, yaptıkları eylemi savundu, “kriminal” kısmıyla ise ilgilerinin olmadığını ileri sürdü.

KRİMİNAL İŞLERİN BİZİMLE İLGİSİ YOK”

Eylemde yaşanan şiddet olaylarını ise Sedat Peker’e yıktı: “Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş.”

AKP’Lİ MİLLETVEKİLİ ARAMIŞ”

AKP’li Boynukalın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin ‘ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını’ ve ‘bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir’ dendiğini söylemiş.”