AKP’li vekil Biden’ın açıklamasını çok ilginç bir yere bağladı

ABD'de Demokrat Parti'nin Başkan Adayı olan Joe Biden'ın Türkiye ile ilgili sözlerine dair Twitter'dan paylaşım yapan AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya,

ABD’de Demokrat Parti’nin Başkan Adayı olan Joe Biden’ın Türkiye ile ilgili sözlerine dair Twitter’dan paylaşım yapan AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “ABD ve İngiltere’de Lisans/YL/doktora yapanları doğrudan siyasette ve kamuda devletin üst makamlarına getirmemekte fayda var” dedi.

AKP’li vekil, Joe Biden’ın sözlerine sinirlenerek, “ABD ve İngiltere’de okuyanları devlet kademelerine almamakta fayda var” açıklamasını yaptı.

BERAT ALBAYRAK YÜKSEK LİSANSI NEW YORK’TA YAPMIŞTI

ABD’de Demokrat Parti’nin Başkan Adayı olan Joe Biden’ın Türkiye’ye dair sözlerine tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu tepkiler arasında en ilginci ise AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’dan geldi. Özkaya, Twitter’dan yaptığı açıklamada Biden’ın fotoğrafını paylaşarak, “Bu hadsiz ve küstah adama muhalefet tarafından verilen cevapları görünce uzun süredir kafamda oluşan ve sık sık tekrarladığım bir husus var. Özellikle ABD ve İngiltere’de Lisans/YL/doktora yapanları doğrudan siyasette ve kamuda devletin üst makamlarına getirmemekte fayda var” ifadelerini kullandı. Özkaya’nın tweetinin ardından akıllara Berat Albayrak’ın New York’taki Pace Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptığı hatırlatıldı. Yurttaşlar, Özkaya’nın tweetinin altına, “Acaba ne zaman bu tweeti sileceksin” yorumunu yaptı.