Alaattin Çakıcı’nın tehditlerine sahip çıkıldığını söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İktidarın küçük ortak tarafından Abdulhamit Gül’e ‘Haddini bil reform yapamazsın’ dendi” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ziyaret ettiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden organize suç örgütünün lideri Alaattin Çakıcı’ya tepki gösteren Akşener, söz konusu tehdidi “Milli iradeye tehdit” olarak nitelendirdi.

“TEHDİDE SAHİP ÇIKILDI”

Çakıcı’nın tehditlerinin iktidarın yargı reformuna tehdit olduğunu söyleyen Akşener, şöylr konuştu:
“Hepimiz çeşitli dönemlerde tehdit aldık. Benim evim basıldı, Sayın Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı. Ama bugüne kadar hiçbir siyasetçi böyle bir tehdidin yanında durmadı. Asıl bakılması gereken yer burası. Sayın Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, uzun bir adalet reformundan bahsetti. Sayın Erdoğan da bu sözleri desteklediğini ifade etti. Sonra tehdit geldi. Sonra tehdide küçük ortağın tavrı ortaya geldi. Tehdide sahip çıkıldı. Bence küçük ortak tarafından Abdulhamit Gül’e ‘Haddini bil reform yapamazsın’ dendi.”

İLGİLİ HABERLER

Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti

Tehditler savuran Çakıcı’ya Bahçeli’den destek: “Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır”