İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki’nin HDP seçmenlerine beddua okuyan sözlerini “Bu Türk siyasi tarihinde utançla hatırlanacak bir terbiyesizlik” olarak yorumladı, Özhaseki’nin görevden alınmasını istedi. Akşener, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in sözlerini ise “utanmazlık” olarak nitelendirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin HDP seçmenlerine yönelik “Allah belanızı versin” sözüne de tepki gösteren Akşener, “Milletine bela okuyan bir siyasetçi. Bu Türk siyasi tarihinde bir ilk. Bu Türk siyasi tarihinde utançla hatırlanacak bir terbiyesizlik” diye konuştu. “Dün kendinden olmayana terörist diyen bu zihniyet,    Bugün, işi iyice abartıp, kendine oy vermeyene bela okur hale geldi” diyen Akşener, sırf AKP’ye oy vermiyorlar diye bu memleketin insanlarına bela okunduğunu söyledi.

AKŞENER: ÖZHASEKİ’Yİ GÖREVDEN ALIN!

Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Evet, ateş bacayı sarmış, panik halindesiniz, görüyoruz. Evet, Titanik batıyor, farkındayız. Ama ne olursa olsun, böyle çıkışlar yapamazsınız. Sırf gündem yaratmak için, bu memleketin toplumsal dokusuna böyle zarar veremezsiniz. Böyle azgınlık, böyle izansızlık olmaz. Kendinize gelin. O densiz genel başkan yardımcısını da hemen görevden alın, partinizde mümkünse insan görmeyeceği, eline mikrofon verilmeyeceği bir yere koyun.”

ÖZLEM ZENGİN’E: ŞU UTANMAZLIĞA BAKAR MISINIZ?

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e sert tepki gösterdi, “Yani bu arkadaş diyor ki; tacize, tecavüze uğrayan kadın susuyorsa, susmak zorunda kalıyorsa, onursuzdur. Milletin vekili olduğunu iddia eden bir insanın sözlerine bakar mısınız? Bir iktidarın milletinden nasıl uzaklaştığına bakar mısınız?  Şu utanmazlığa bakar mısınız?” dedi. Sözlerini “Bu arkadaşların, bilimle pek ilgileri olmadığını biliyoruz ama psikologlar, araştırmacılar diyor ki; ‘Kadınların yaşadığı travma ne kadar ağırsa, ortaya çıkması da o kadar zordur.’ Bu vizyonsuz arkadaşların dünyada olan bitenden de haberi yok” diyen Akşener, dünyada kadınlara cesaret aşılayan bir “meToo” hareketi olduğunu hatırlattı.

“AKP TÜRKİYE’Yİ YÖNETEMİYOR”

“Sayın Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye, maalesef büyük bir yönetim krizi yaşıyor” diyen Akşener, Erdoğan’a şöyle seslendi: “Millete gelince, cebinde akrep var. Müteahhidine gelince, ‘Buyur dükkan senin’ diyorsun. Devletin, o beş müteahhitten alacağı milyarlarca liralık kiradan vazgeçiyorsun, Ama utanmadan yokluk çeken milletimin kafasına çay atıyorsun. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Senin artık milletimize verecek bir şeyin kalmadı. Siyaset tarihi, millet komşusuna gidemezken, ‘Ay’a gidiyoruz’ diyen, hayal tüccarlarının, hazin sonlarıyla doludur. Algı karın doyurmuyor Sayın Erdoğan. Siyaset iletişimiyle ay sonu gelmiyor. Yapay gündemler faturaları ödemiyor. Karar mercii, yalnızca millettir. Ve sen bu kafayla gitmeye devam edersen, bu cefakar millet, seni sandıkta Ay’a değil, eve gönderecek haberin olsun.”