Bir süredir gerilimli olan İyi Parti Antalya İl Teşkilatında işler karışıyor. 23 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Rıdvan Yıldız ile Nail Çelebioğlu’nun disiplin kuruluna verileceği öğrenildi.

Yerel seçimlerin ardından suların bir türlü durulmadığı İyi Parti Antalya İl teşkilatında, 23 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Rıdvan Yıldız ile Nail Çelebioğlu’nun disiplin kuruluna verileceği öğrenildi. İki ismin disiplin kuruluna gönderilme gerekçesi olarak da, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Mehmet Fatih Doğrucan’a sosyal medya üzerinden ‘kendini bilmez, zavallı adam’ diye yazması gösterildi.
Rıdvan Yıldız ve Nail Çelebioğlu’nun disipline gönderilmesine neden olan Mehmet Fatih Doğurcan’ın eşi Ayşegül Doğurcan, İyi Parti kurucular kurulunda yer almış bir isim.
Bununla birlikte İyi Parti disiplin kurulu işlemleri ile ilgili olarak atanmış il örgütlerinin disiplin işlemlerinin yaklaşık 2 ay kadar önce Genel Başkan Meral Akşener’in bir genelge ile genel merkez uhtesine alındığı biliniyor. Bu genelge sonrasında disiplin kuruluna gönderilen Rıdvan Yıldız ve Nail Çelebioğlu’nun işlemlerinin nasıl yürütüleceği merak konusu.

NE OLMUŞTU?

Bugün Rıdvan Yıldız ve Nail Çelebioğlu’nun disiplin kuruluna verilmesine ulaşan süreç, Mehmet Fatih Doğrucan’ın yaklaşık bir ay önce İl Divan Kurulu üyelerine sosyal medya üzerinden hakaret etmesi ile başladı. Bunun üzerine İl Divan Kurulu üyeleri duruma tepki gösterdi. İl Başkanı Ahmet Aydın bu gelişmelere şimdilik tepkisiz. İl Divan Kurulu üyelerinden Rıdvan Yıldız, Mehmet Fatih Doğurcan’ın paylaşımının altına “kendini bilmez, zavallı adam” yorumu ile tepki gösterdi.
Geçen hafta gerçekleştirilen bir toplantıda Rıdvan Yıldız İl Balkanı Ahmet Aydın’a, kendisinin cinsel içerikli suçtan ceza aldığını, parti tüzüğünün ” kadına şiddet veya cinsel amaçlı suç işleyenler, affa veya zamanaşımına uğramış olsalar dahi partiden KESİN İHRAÇ edilirler” şeklinde hükmü olduğunu ve Aydın’ın istifa edip etmeyeceğini sordu.
Bu gelişmeler üzerine bugün Rıdvan Yıldız ve Nail Çelebioğlu’nun disipline gönderileceği haberleri ortalıkta dolaşmaya başladı.