Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, bugün yerel seçim yapılması halinde AKP ve MHP’nin 5 büyükşehir ve 1 il belediyesini daha kaybedeceğini belirtti.

Kemal Özkiraz, hükümetin yerel belediyecilik konusunda iyi bir dönem geçirmediğini ve bugün yerel seçim olması halinde 6 belediyeyi daha muhalefete kaptıracağını açıkladı.

5 BÜYÜKŞEHİR 1 İL

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’nin elindeki 6 belediyeyi bugün yerel seçim olsa kaybedeceğini söyledi. Özkiraz, “31 Mart Yerel Seçimleri’nde başta İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya, gibi büyükşehirleri kaybeden AKP ve MHP olası bir yerel seçimde 6 büyükşehir ve il belediyesini daha kaybedecek” dedi. Kemal Özkiraz kişisel Youtube kanalında bugün belediye seçimi olsa AKP’nin elindeki Bursa, Balıkesir, Denizli, Uşak ve Samsun belediyeleri ile MHP’nin elindeki Manisa Belediyesi’nin CHP ve İYİ Parti’ye geçeceğini açıkladı.
Kemal Özkiraz, AKP ve MHP’nin kaybedeceği CHP ve İYİ Parti’ye geçecek olan belediyeleri sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurdu: