Avrasya Araştırma: Yurttaşların yüzde 90’ı Berat Albayrak’ın istifasına sevindi

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Kasım ayı araştırma sonuçlarını yayınladı. Buna göre, Berat Albayrak’ın istifasına sevinenlerin oranı 90,2 olarak kaydedildi.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz sosyal medya hesabından Kasım ayı araştırma sonuçlarını yayınladı. Araştırmada “Berat Albayrak’ın istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz? anketinde, “Başarılı bir bakandı istifasına üzüldüm” diyenlerin oranı 9,8 iken “Başarısız bir bakandı, istifasına sevindim” diyenlerin oranı ise 90,2 olarak kaydedildi.

TÜRKİYE’DE EKONOMİK KRİZ VAR MI?

Araştırmada “Türkiye’nin bir ekonomik kriz içinde olduğunu düşüyor musunuz?” sorusuna; “AKP seçmeninin yüzde 24,9’u evet, ekonomik kriz var, yüzde 36,8’i az sayıda olsa da var, yüzde 38,3’ü hayır, hiç yok” yanıtını verdi. MHP seçmeninin ise soruya “yüzde 57,2’si evet, ekonomik kriz var, yüzde 13,1’i az sayı da var, yüzde 29,7’si hayır, hiç yok” diye görüş beyan etti.

ERDOĞAN KARŞISINDA OLASI CUMHURBAŞKANI ADAYI İMAMOĞLU VE YAVAŞ

Olası cumhurbaşkanı adaylarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında seçime girmesine yönelik soruya verilen yanıtlara göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş önde görünüyor.

MİLLET İTTİFAKI, CUMHUR İTTİFAKI’NI YAKALADI

Olası genel seçimde ise AKP’nin oy oranı yüzde 26 iken, CHP yüzde 20,7 bandında. İYİ Parti ise yüzde 10,5 ile üçüncü parti durumunda. HDP ise yüzde 9 olarak görünüyor. Kararsızlar dağıtıldığında ise AKP yüzde 33,2 olurken; CHP yüzde 26,4 oranına geliyor. İYİ Parti yüzde 13,4; HDP ise yüzde 11,5.