Türkiye’de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç olduğunu belirten Ayhan Bilgen, “Bunun yeni bir siyasi partiye dönüşme ihtimali, göreceği ilgi ve imkanlarla ilgilidir” açıklamasında bulundu.

Tutuklu bulunan Kars Belediyesi eski Eş Başkanı Ayhan Bilgen, yeni bir siyasi partinin sinyalini verdi. Bilgen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye’de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “Bunun yeni bir siyasi partiye dönüşme ihtimali, göreceği ilgi ve imkanlarla ilgilidir” dedi.
Bilgen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye’de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç var. Bunun düşünsel ve toplumsal zeminini oluşturmak gerekiyor. Bunun yeni bir siyasi partiye dönüşme ihtimali, göreceği ilgi ve imkanlarla ilgilidir.”

HDP’YE YÖNELİK ELEŞTİRİLERDE BULUNMUŞTU

Tutuklanan ve yerine kayyum atanan Bilgen, geçen günlerde hala üyesi olduğu HDP’ye yönelik eleştirilerde bulunmuştu.
HDP’nin tersine Türkiyelileşme yaşadığını belirten Bilgen, şu eleştirileri yöneltmişti:
“HDP kurulurken planlanan Türkiyelileşme ile Türkiye toplumunun Kürtler dışındaki farklı mağduriyet sahibi kesimleriyle empati yapılması ve ortak mücadele yürütülmesi hedefleniyordu. Bu konuda başlangıç düzeyinde bir adım atılmış olsa da, istenen düzeyde mesafe alınmaması yeniden masaya yatırılmalıdır. Siyasi partilerde genişleme sorunları söylem, dil, algı, iletişim kaynaklı olabileceği gibi yapısal, örgütsel, çalışma tarzından kaynaklı da olabilir.”