CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı hedef gösteren Bahçeli, “Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna satılmış demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, “Devletin ordusu Katar’a satılmıştır” açıklamasını yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı hedef aldı.

“CHP, MİLLİ GÜVENLİK SORUNUNA DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Bahçeli, “CHP Türkiye’ye cephe almış bir siyaset ayıbıdır; bizim CHP ile sorunumuz Türkiye ile sorunu olduğu içindir. CHP ile sorunumuz sorunlu politikalarıyla ilgili. CHP’nin kumaşını kesen kesmiş, tarlasını süren sürmüştür; CHP’ye oy veren kardeşlerimiz haya kırıklığı içindedir. Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna satılmış demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır. Kahraman Türk ordumuzun satılmış görünen yeri neresidir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir. CHP bir milli güvenlik sorunu haline dönüşmüştür. Orduya satılmış demek uşaklığın aleni beyanıdır. Türkiye Cumhuriyeti, meyhane devrimcilerin eline, emeline, heveslerine, hedeflerine terk edilemez! CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset defosu, falsosudur. CHP’li olmayan öğretmenlere öğretmen demeyen Kılıçdaroğlu’nun sorarım neresi demokrattır. ABD Başkanı’na Türkiye’ye müdahale edin diye çığırtkanlık yapan CHP’nin neresi doğrudur” ifadelerini kullandı.

“FRANSA HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YANLIŞ YERDEDİR”

Bahçeli, dış politikaya dair ise şu açıklamalarda bulundu:
“Ermeni sevdası nükseden Fransa her zaman olduğu gibi yanlış yerdedir. Fransızlar ister kabul etsinler ister etmesinler Dağlık Karabağ Azerbaycan toprağıdır, Karabağ Türk’tür. Geriye çark yoktur. Doğu Akdeniz’de yaşanan provokasyonlar husumet ve hıyanet cephesinin deşifresidir. Türkiye’nin AB ile karşılıklı diyalogları canlandırmak için sıcak mesajlar verdiği bir dönemde Doğu Akdeniz’deki provokasyonun izahı yoktur. Libya’ya kimlerin silah sevk ettiği ortadadır. Taraf ülkeler akıllarını başlarına devşirsinler. Dileğim AB liderler zirvesinde yaptırım yanlışına üye ülkelerin düşmemesidir.”

“KATAR İLE YATIP KATAR İLE KALKIYORLAR”

Türkiye askerinin Libya’daki mevcudiyetinin, Doğu Akdeniz’den Afrika içlerine, Suriye’den Katar’a, Dağlık Karabağ’dan Irak’a, Afganistan’dan Kıbrıs’a kadar varlığının CHP, İYİ Parti, HDP, SP ve çıkar ortaklarının uykularını kaçırdığını öne süren Bahçeli, şöyle konuştu:
“Batı’nın oyunlarına ses çıkaramayan densizler, Katar ile yatıp Katar ile kalkıyorlar. Boşa kürek çekiyorlar, boşuna çırpınıyorlar. Bilhassa Türkiye, hak ve menfaatlerini muktedir şekilde savundukça, Kılıçdaroğlu’nun gözüne perde, gönlüne peçe iniyor. CHP sokakları tahrik etmiş, vatandaşlarımızı istismara yeltenmiş fakat başaramamıştır. Sendikaları, sivil toplum kuruluşlarını manipüle etmiş, ne var ki sonuç alamamıştır. Uluslararası toplumu, küresel kuruluşları, husumet lobilerini kışkırtmış, velakin emeline muvaffak olamamıştır. Şimdi de sırayı Türk askeri mi almıştır? Bu terazi, bu sıkleti çekmez, bu tekerlek bu tümseği geçemez. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine zilletin lekesi sürülemez. Türkiye Cumhuriyeti, pastane liberallerinin, meyhane devrimcilerinin; arada poşu takan, derede mekap giyen, tepeye varınca mermiyi yiyen kanlı bölücülerin; köşeleri kaybolmuş tatlı su kurnazlarının; pos bıyıklarıyla, doymayan kursaklarıyla boğazın iki yanına tutunmuş küreselcilerin eline, emeline, heveslerine, hedeflerine terk edilemez, Allah’ın izniyle de terk edilmeyecektir. Artık öyle bir noktaya gelinmiştir ki ismini saydıklarımın çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür. İşte zillet budur. İşte hezimet budur. İşte dalalet, işte cehalet bu kirli anlayışla mündemiçtir.”