Gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılarla ilgili konuşan Bahçeli, “Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler, suçluyu uzaklarda araştırmasınlar” ifadelerini kullandı. Selçuk Özdağ ise Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılarla ilgili konuşan Bahçeli, “Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler; suçluyu uzaklarda araştırmasınlar” ifadelerini kullandı.
Bahçeli, “Bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılarda milliyetçi-ülkücü hareket arasında bağ kurmak zorba ve zorlama bir isnattır. Taraf olmadığımız saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir. Hiç kimse şiddet ihalesini üzerimize yıkmaya çalışmasın. Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler, sudan sebeplerle ve kişisel anlaşmazlıklarla husumet çemberine sıkışınlar suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar” diye konuştu.
Bahçeli, “Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması sonra da dönüp masumiyet pozuna bürünmesi, bununla da yetinmeyip ‘Bana saldırdılar’ çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır” diyerek Özdağ’ı suçladı.

ÖZDAĞ: “SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise, hakkındaki iddialara yanıt verdi.
T24’e konuşan Selçuk Özdağ, iddiayla ilgili “Bu iddialar deli saçması. Yarın Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Suçluluk psikolojisi içerisindeler” ifadelerini kullandı.
Şu ana kadar 2 kişinin yakalanıp tutuklandığını hatırlatan Özdağ, “diğer 3 kişi 11 gündür kayıp, Ankara’nın göbeğinde yapılan siyasi terör saldırısının faili diğer 3 kişi neden yakalanamıyor” diye sordu.
Özdağ, “Sayın Bahçeli nereden öğrenmiş balkondan benim görüntüleri çektirdiğimi. Kendisi devlet içinde devletse buyursun ispat etsin. Sayın İçişleri Bakanını, Adalet Bakanını ve Sayın Cumhurbaşkanını göreve davet ediyoruz. Bahçeli Fethullah Gülen’le ilgili ‘bu yaşlı başlı insanla uğraşmayın’ derken ben FETÖ’nün tehlikelerinden söz ediyordum. İddialarını ispat edecekler. Olayı soruşturan savcıyı ben mi tehdit ettim. Çorum ve Derince’nin MHP’li il başkanları tehdit etmedi mi? Bana yapılan saldırı bir milattır. Siyasi terör saldırısıdır” değerlendirmesinde bulundu.

“BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDEKİ EYLEMLER BİZE GÖRE PROVA NİYETİNDEDİR”

Boğaziçi Üniversitesi’nde AKP’li Melih Bulu’nun atanmasının ardından öğrenciler tarafından başlatılan direnişi de hedef alan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:
“Serok Ahmet’in telaşla harekete geçmesi, bu şahsın sözde gazetenin istismarla yoğrulmuş haberleri, malum saldırıların gerçekleşme zamanı dikkatle analiz edilmesi gereken bir durumdur. Ülkücüleri suçlu göstermek, Cumhur İttifakı’nda sorun varmış gibi göstermek, toplumsal hassasiyetle uğraşmak, zillete verilmiş yeni bir emiridir. CHP ve İP’in parlamenter sistem arayışında son haline gelmesi, Rusya’daki benzer bir krizin gösterilmesi tehlikeli sinyaller arasındadır. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemler bize göre prova niyetindedir. Sokak hareketi çıkarmak için çırpınan işbirlikçilerin varlığı bilinen bir gerçektir.”

“GÜLNAZ ŞIRINGA VE GÜLENDAM ENJEKTÖR’E GEÇMİŞ OLSUN”

Bahçeli ayrıca, grup toplantısında yaptığı konuşmada gazeteci Özlem Gürses’in gerçek sandığı parodi haberle ilgili şöyle konuştu:
“Beni üzen asıl konu ise hemşire Gülnaz Şırınga isimli kardeşimizin maruz kaldığı şiddet olayıdır. Bu talihsiz hemşirenin başına ne geldiyse bana aşı yaptıktan sonra gelmiş. Olacak iş mi bu? Sokak aralarına gizlenen kalabalık bir grup bu kardeşimizi tek başına yakalayınca darp etmişler, dayaktan geçirmişler, daha sarsıcı olanı ise komaya sokmuşlar. Allah var ya, suçsuz günahsız bir hemşireye saldıranlara hayret ettim. Devir değişti, mertlik bozuldu. Yazık ki, şu anda yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Gülnaz Şırıngaya ve yakın mesai arkadaşı Gülendam Enjektöre geçmiş olsun diyorum, bundan sonra daha dikkatli aşı yapacaklarına ayrıca inanıyorum.”

NE OLMUŞTU?

Halk TV sunucusu Özlem Gürses, Gazete Pencere’de okuduğu parodi haberi gerçek sanıp canlı yayında anlatmıştı. Habere göre Bahçeli’ye aşı yaparken canını yakan Gülnaz Şırınga isimli hemşire kalabalık bir grubun saldırısına uğramıştı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında yaptığı konuşmada gazeteci Özlem Gürses’in gerçek sandığı parodi haberle ilgili konuştu: “Beni üzen asıl konu ise hemşire Gülnaz Şırınga isimli kardeşimizin maruz kaldığı şiddet olayıdır. Gülnaz Şırıngaya ve yakın mesai arkadaşı Gülendam Enjektöre geçmiş olsun diyorum, bundan sonra daha dikkatli aşı yapacaklarına ayrıca inanıyorum.”
Özlem Gürses yaptığı hatadan sonra ise açıklama yapmış ve “Bir hata yaptım… Sevgili Twitter Camiası, aktardığım haberin bir mizah haber olduğunu anladığımda da zaten gereken müdahaleyi yaptım ve o bölüm hiçbir biçimde paylaşılmadı. Günde 2 kadının katledildiği, düşüncesini söyleyenlerin vatan hainliği ile suçlandığı ve aynı gün içinde 3 kişinin saldırıya uğradığı bir dönemde ‘bu şaka’yı gerçek sanmam çok da tuhaf değil. Sosyal medyada, gazete sayfalarında, her gün bir kesime açıkça hakaret ediliyor, tehditler savruluyor. Ve bir kişi de bu hakaretlerinden dolayı özür dilemiyor, karanlık ilişkilerin odağındaki isimlerin tehditlerine kimsenin sesi çıkmıyor!” ifadelerini kullanmıştı.