MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bize göre Türk’süz Kıbrıs, kanı çekilmiş damardır. Kıbrıs’ın mihenk taşı Türk Milleti’dir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.
Bahçeli’nin açıklamalardan öne çıkan başlıklar şöyle:
“Kıbrıs bizim için milli meseledir. İhmali olmaz, teslimi ise asla düşünülemez. Kıbrıs Türklüğü yok sayılamaz, varlık hakları yokuşa sürülemez. Kıbrıs Türklüğü imha ve inkar edilemez. Uluslararası toplumun Kıbrıs Türklüğünü görmezden gelmesi, üç maymunu oynaması sakat ve yanlıştır.
Kıbrıs coğrafyasının mayası Türklüktür. Bize göre Türk’süz Kıbrıs, kanı çekilmiş damardır. Kıbrıs’ın mihenk taşı Türk Milleti’dir. Kıbrıs’ta Türklüğün bekası için gövdesini taşın altına koyan herkesten ‘Allah razı olsun’ diyorum. KKTC Cumhurbaşkanı seçilen sayın Ersin Tatar’ı kutluyorum.”

“YUNANİSTAN’DAN MI İZİN ALACAKTIK”

Kapalı Maraş’ın çok yerinde bir kararla sahil kesiminin açılması konuya muhatap çevrelerin tepkisini çekmiş, onları adeta hoplatmıştır. İtiraz edenlerin cibiliyetini incelediğimizde ne kadar isabetli bir iş yapıldığı gözler önüne serilecektir. Yunanistan’dan mı izin alacaktık? Kapalı Maraş’ta mağduriyetlerin telafisi için çalışmaların yapılmasından niye huzursuzluk duyulmaktadır?
Türkiye bir hukuk devletidir. Hukukun karşısında herkes eşittir.  Tarihimizin tertemiz sayfalarına bakarsınız, adalet görürsünüz. Günümüzde hukuk, demokrasi, mülkiyet hakkı, can ve mal güvenliği, insan haklarına saygı her toplumun  temin etmesi gereken evrensel kazanımlardır.
Devlet duyguyla değil akılla yönetilir. Bugün Türkiye’nin afak bağlarından kurtulması, başına yükseklere kaldırması, kronik sorunlarının üstesinden geniş bir mutabakatla gelinmesi her devlet ve siyaset insanının ortak sorumluluğu.  İçe kapanmış bir Türkiye değil, dünyaya açılan dinamik, dengeli, atılgan bir Türkiye hepimizin dileğidir  Büyüyen bir Türkiye kafaları küçücük olanları mahcup edecektir.

CHP’Yİ HEDEF ALDI

Bahçeli, çocuk parkına çizilen yıldız üzerinden CHP’yi hedef aldı: Çocuklara bölücülük aşılamaya çalışan CHP’nin PKK’yı belediyelere taşımasının hesabı mutlaka sorulmalı, burunlarından fitil fitil getirilmelidir.
Ayrıntılar gelecek…