MHP Genel Başkanı Bahçeli, İkizdere’nin MHP belediyesi olduğunu belirterek, saldırıya uğrayan Akşener’i suçladı. Soylu ve Binali Yıldırım’a sahip çıktı: “Hiç kimse İçişleri Bakanı’nın boynuna tasma geçiremeyecektir” dedi.

MHP Genel Başkanı partisinin grup toplantısında, İyi Parti Genel Başkanı Akşener ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi, son günlerin tartışmalı isimleri Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım’a tam destek verdi. Akşener’in “bile bile, inadına yapar gibi toplumsal huzursuzluğun fitilini tutuşturmak için Rize’ye gittiğini” iddia eden Bahçeli, Rize gezisinin baştan aşağı olay çıkarmak üzere planlandığını savundu.

MHP BELEDİYESİ VURGUSU

Bahçeli, Akşener’in ziyaretini eleştirirken İkizdere’nin MHP belediyesi olduğunu hatırlattı, “Asıl bizi düşündüren İP’in Başkanı tarafından üstlenilen provokatörlük rolüdür. Geçen haftaki grup konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanı’nı katil Netanyahu’ya benzeten ve siyonizme gülücükler saçan bu şahsın, birkaç gün sonra Rize’yi ziyaret ederek müessif olaylara sebebiyet vermesi çok yönlü incelenmeli ve mercek altına yatırılmalıdır. Siyasi hayatı kumpaslarla, yalanlarla, çıkar hesaplarıyla heba olmuş bu şahsın Netanyahu benzetmesinden sonra Rize’yi ziyareti anlaşılıyor ki baştan aşağı olay çıkarmak üzere planlanmıştır” dedi. Bahçeli, “Her nifak ve dedikoduya can havliyle saldırmak” ile suçladığı CHP yönetiminin siyasetinin “araz, maraz ve ayıplı” olduğunu da iddia etti.

“SOYLU YALNIZ DEĞİLDİR”

Devlet Bahçeli, “Türkiye’yi yakın markaja alarak karanlık operasyonların hedef ülkesi haline getirmek için ellerini ovuşturanlara, fırsat kollayanlara, zemin yoklayanlara taviz veremeyiz, buyur edemeyiz, göz yumamayız” diyerek, “Soylu’nun yalnız olmadığı” mesajı verdi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “İkazen diyorum ki, hiçkimse Türkiye Cumhuriyet İçişleri Bakanı’nın boynuna tasma geçiremeyecek, buna da hiçbir alçağın gücü ve nefesi yetmeyecektir. Son zamanlarda ortaya çıkan mesnetsiz iddiaların, gündeme taşınan melun iftiraların Türkiye aleyhine icra edilen bölgesel ve küresel operasyonlardan bağımsız ele alınması bize göre mümkün değildir.”