MHP Genel Başkanı Bahçeli, Meral Akşener’e “Evine dön” çağrısını yineledi ve “Hâlâ zaman vardır, bu önerimiz geçerliliğini korumaktadır. Dön evine bitsin bu çile” ifadelerini kullandı. AİHM’in Selahattin Demirtaş kararına dair de konuşan Bahçeli, “Tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu da buradan haykırıyoruz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Gündeme ilişkin açıklamalarsa bulunan Bahçeli İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ilişkin daha önceki, “Evine dön” çağrısını yineleyerek, “Hâlâ zaman vardır, bu önerimiz geçerliliğini korumaktadır. Dön evine bitsin bu çile” ifadelerini kullandı.

“AİHM KARARINI TAKMIYORUZ”

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) HDP Eş Genel eski Başkanı Selahattin Demirtaş için ‘derhal tahliye’ kararına tepki gösteren Bahçeli, şöyle konuştu:
“HDP kapatılsın dedik, sözümüzün arkasındayız. Meclis’te terörist istemiyoruz. Biz Demirtaş’a bakınca terörist görüyoruz, bebek katili caniyi görüyoruz. AİHM’in Demirtaş kararını tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu söylüyoruz. Kimse bize masal anlatmasın.”

AKŞENER’E ÇAĞRI

Meral Akşener’e yönelik çağrısını yineleyen Bahçeli, “Hâlâ zaman vardır, bu önerimiz geçerliliğini korumaktadır. Dön evine bitsin bu çile” ifadelerini kullandı.
“Millet kararını vermiş, perde kapanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin geleceğidir” diyen Bahçeli, Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçileceğini söyledi.

“CUMHUR İTTİFAKI TEKRAR 2023’TE İKTİDAR OLACAK”

Cumhur İttifakı’nda çatlak oluşturulmak istendiğini savunan Bahçeli, şöyle devam etti:
“HDP kapatılsın çağrımızdan Cumhur İttifakı’nda çatlak oluşturmaya çalışıyorlar. Kılıçdaroğlu acınacak haldedir, yanlışa düşmüştür. Yozlaşmış siyasetinin kurbanı olmuştur. Cumhur İttifakı’nı kabul edecek yüreği yoktur. Cumhur İttifakı mazluma hısım, zalime hasımdır. Cumhur İttifakı Türkiye’dir. Cumhur İttifakı dairede memur, dükkanında esnaf, sınırda mehmetçik, sokakta polistir. Cumhur İttifakı tekrar 2023’te iktidar olacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan da tekrar cumhurbaşkanı olacak. Aklın var ise hesabını buna göre yap. Okyanusu geçtik, derede boğulmayacağız.”