AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu davet ederek “Hemşehrimi ağırlamak isterim güzel bir kahve içmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Kaftancıoğlu ise davete, “3 yıldır arzu ettiğim bir şeydi siyasi parti il başkanlarının yan yana gelebilmesi” yanıtını verdi.

Geçtiğimiz hafta yapılan AKP il kongresi öncesi mevcut il başkanının görevinden istifa etmesinin ardından ClubHouse adlı sosyal medya platformunda açılan ve istifanın değerlendirildiği bir odaya katılan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’na yöneltilen “Tebrik edecek misiniz?” sorusuna Kaftancıoğlu “Öncelikle kongreye davet bekliyorum, kendi kongreme davet etmiştim ne yazık ki katılım olmamıştı” demişti.
Yine aynı yayında il başkanlığı değişimi hakkında görüşü sorulan Kaftancıoğlu “Siyasetin görevi vatandaşa hizmettir. Vatandaşa hizmette kaliteli rekabet vatandaşa hizmeti artırır. Kişilerin değil fikirlerin tartışıldığı işlerin yarıştırıldığı bir siyasi ortamı çok kıymetli buluyorum. İl başkanlığı yaptığım 3 yıl boyunca arzu etmeme rağmen AKP il başkanlarıyla bir araya gelip İstanbul’u konuşamadık ne yazık ki. Rakip bir siyasi partinin giden ve gelecek olan il başkanlarına dair söz söyleme hakkını kendimde görmem ancak bu vesileyle bugüne kadar yapamadığımız bir araya gelebilme temennisini buradan iletmiş olayım“ açıklamasında bulunmuştu.

“KONUŞMAMIZ İSTANBUL’A GÜÇ KATAR”

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe dün katıldığı ClubHouse yayınında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu kahve içmeye davet etti. Kabaktepe; “İki hemşeri olarak her zaman görüşebiliriz. Buyursun gelsin memnun olurum. Konuşmamız İstanbul’a güç katar. Hemşerimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

KAFTANCIOĞLU: “3 YILDIR ARZU ETTİĞİM BİR ŞEYDİ”

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin daveti için, “3 yıldır arzu ettiğim bir şeydi siyasi parti il başkanlarının yan yana gelebilmesi. Kıymetli bir davet önümüzdeki günlerde iletişime geçerek hemşerimin kahve davetine icabet edecek ve görevinden ötürü kendisini kutlayacağım” diye konuştu.