CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Yaz döneminde 18, belki de 16 yaş üstü herkesin aşılanabileceği” açıklamasına “Bu sözü hatırlatılınca da yüzü kızarmayacak nasıl olsa” diyerek tepki gösterdi.

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, Türkiye’nin aşılama programına ilişkin kaleme aldığı yazısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sözlerine yer vermişti. Acet, bugünkü yazısında, Koca’nın “Yaz döneminde 18, belki de 16 yaş üstü herkesin aşılanabileceği” bilgisini paylaştığını anlatmıştı.

“YÜZÜ KIZARMAYACAK NASIL OLSA”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Koca’nın bu sözlerine tepki gösterdi. Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Kaftancıoğlu, “Yaz bitiminde bu sözü hatırlatılınca da yüzü kızarmayacak nasıl olsa” dedi.

Kaftancıoğlu’nun konuya ilişkin paylaşımı şu şekilde:

“Yaz bitiminde bu sözü hatırlatılınca da yüzü kızarmayacak nasıl olsa Bir hekimin göz göre göre bu derece yalan söyleyebilmesi, gerçekleri perdelemesi, yeri geldiğinde bilimi çarpıtması benim ağrıma gidiyor. Değer mi? Mesleğinden, vatandaştan utanmıyorsa kendinden utanır insan”