HDP TAM KADRO SİNCAN’DA

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile birlikte parti tam kadroyla Kobanê Davası’nın görüleceği Sincan Cezaevi Kampüsü’nde olacak. DAİŞ’in Kobanê’ye yönelik saldırılarına karşı gerçekleşen 6-8 Ekim eylemlerinden 6 yıl 3 ay sonra aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da bulunduğu 28’i tutuklu 108 kişi hakkında Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması, Sincan Cezaevi Kampüsü’nde görülecek.

SANCAR:KOBANE İNTİKAM DAVASINI HEP BİRLİKTE BOŞA ÇIKARACAĞIZ

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kobanê Davası’nın iktidarın “intikam” davası olduğunu belirterek, “IŞİD’in Kobanê’de yenilmesinin sonuçlarını hazmedememiş iktidarın ürünü olan bir davadır. Bunu hep birlikte boşa çıkaracağız” dedi.  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, ilk duruşması görülecek olan Kobanê Davası öncesi Sincan Cezaevi Kampüsü önünde açıklamalarda bulundu. Açıklama öncesi polisin gazetecileri engellemesi üzerine tartışma yaşandı. Tartışma sonrası Sancar, kameraların kullanılmasına izin verilmeyen gazetecilere kısa bir açıklamada bulundu. Basın mensupları açıklamayı telefonlarıyla kayda aldı.  Sancar’ın açıklamaya başlamasıyla polis yüksek sesli anons yapmaya başladı. HDP’lilerin duruma tepki göstermesi üzerine bir kez daha tartışma yaşandı. 

KOBANE DAVASI’NDA MEZOPOTAMYA AJANSINA ENGEL

Kobanê Davası öncesi cezaevi önünde çekim yapmak isteyen MA muhabirlerine polis, “Müdürümüzden emir aldık, Mezopotamya Ajansı’nı burada bulundurmayacağız” diyerek şiddet uyguladı.  İlk duruşması başlayan Kobanê Davası öncesi basına müdahale edildi. Basının çekim yapmasına izin vermeyen polisler, Mezopotamya Ajansı (MA) muhabirlerine de özel uygulama için emir aldıklarını söyledi. 

DBP: KOBANE DAVASI’NDA AKP-MHP’NİN KİRLİ YÜZÜ TEŞHİR OLACAK

 Kobanê Davası’yla Kürt halkının IŞİD zihniyeti ile hesaplaşacağını söyleyen DBP, “İftiralar ile kirletilmek istenilen Kürt siyasi hareketinin bir lotus çiçeği gibi temiz ve haklı bir şekilde kendisini aklayacak, AKP-MHP iktidarının ise kirli yüzünün teşhiri olacaktır” dedi. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 28’i tutuklu 108 kişinin yargılandığı Kobanê Davası’na ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kürt halkının IŞİD zihniyeti ile mahkeme salonunda hesaplaşacağını belirten açıklamada, “Dava sonucu; iftiralar ile kirletilmek istenilen Kürt siyasi hareketinin bir lotus çiçeği gibi temiz ve haklı bir şekilde kendisini aklaması, AKP-MHP iktidarının ise kirli yüzünün teşhiri olacaktır. Bundan hareketle bugün görülecek bu davanın yargılananı değil yargılayanı olarak bu davanın sonucunda kazanan biz olacağız diyoruz” ifadeleri kullanıldı.

DURUŞMA SALONUNDA AVUKATLARIN YERLERİNE POLİSLER OTURTULDU

Yer olmadığı gerekçesiyle 100’e yakın savunma avukatı salona alınmadı. Avukatların oturması gereken sıralara çevik kuvvet polisleri oturtulurken, avukatlar salon dışında bekletiliyor. HDP avukatları, davaya müdahil olacak tüm avukatlar salona alınmasını istedi. Avukatların konuyla ilgili mahkeme başkanıyla yapmak istedikleri görüşmeye olumsuz yanıt verildi. 

CHP’Lİ TANRIKULU: KOBANE DAVASI İKTİDARIN SİYASİ KAYGILARIYLA AÇILDI

Kobanê Davası’nın hukuki kaygılarla açılan bir dava olmadığını söyleyen Tanrıkulu, “Siyasi iktidarın yargıyı kullanarak açtığı bir dava, bu dava. HDP’li siyasetçilerin cezaevlerine konulmasını amaçlanıyor. 3 bin 500 sayfalık bir iddianamede sanıklarla gerçekleşen olaylar arasında herhangi bir illiyet bağı kurulmuş değil. Davanın gündemine göre sonradan başka tanıklar yaratmışlar. Bu dava iktidarın siyasi kaygılarla açtığı bir dava. Bu davanın kaderini siyaset belirleyecek. Siyasette dayanışma, mücadele, ortaklık ve kamuoyu bu davanın sonucunu belirleyecek” ifadelerini kullandı.

AVUKATLAR DURUŞMA SALONUNU TERK ETTİ

Kobanê Davası’nda tüm avukatların salona alınmamasına tepki gösteren avukatlar, duruşma salonunu terk etti. Tutuklu siyasetçiler, “Avukatsız kimlik tespiti yapamazsınız” diyerek tepki gösterdi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu 28’i tutuklu 108 kişi hakkında açılan Kobanê Davası başladı. Mahkeme heyeti ile avukatlar arasında tartışma yaşandı. Avukatlar dışarıda bekleyen tüm avukatların salona alınmasını istedi. Mahkeme başkanı, Kovid-19 gerekçesiyle sınırlı sayıda avukat alacağını ve bu konuda taviz vermeyeceğini söyledi. “Avukatların duruşmaya katılmayız” sözleri üzerine mahkeme başkanı, “takdir hakkı sizde” dedi. 

DEMİRTAŞ BURAYA YARGILANMAYA DEĞİL, YARGILAMAYA GELDİK

Mahkeme heyeti Selahattin Demirtaş’ın kimlik tespiti yapılmak istendi.

“Bütün bilgileri zaten mahkemeye vereceğiz” diyen Selahattin Demirtaş, “Buraya susmaya değil konuşmaya geldik. Yargılanmaya değil, yargılamaya geldik. Avukatların sayısı belliydi. Her bir sanık için 3 avukat olsa da 100’den fazla avukat olacaktı. Mahkeme salonunun kalabalık olacağı önceden belliydi. Bu sorunu çözebilirdiniz. Gerçekten yargılamanın devam etmesini istiyorsunuz ara verip bu sorunu çözebilirsiniz. Bilgilerimizi tabi ki mahkemeye vereceğiz. Sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz, biz de savunmamızı yapacağız. Yıllardır yargılama yapıyorsunuz. Bizi onlarla karıştırmayın. Sesinizi yükseltmeyin. Karşınızda çocuk yok. Türkiye’nin üçüncü büyük partisinin meclis grubu eş başkanları karşınızda. Her ne kadar sanık sandalyesinde otursak da halkın iradesini temsil ediyorsunuz. Bizler medeni insanlarız. Daha önce darbecileri yargıladınız, bilemem nasıl yargıladınız. Ama bize o muameleyi uygulayamazsınız. Bir duruşma salonunda avukatların bulunması gerekir. Yargılama usulen uygun gibi gözüksün istiyorsanız avukatlar girsinler. Ben orada değilim. Yanımda avukat yok, duruşma salonunda avukat yok. Şu anda duruşma salonunda aleyhime bir şey tespit etme şansım yok. Baskı ortamında yargılamayı yapsanız da avukatların buraya girmesi gerekiyor” dedi.

Demirtaş kimlik tespitine ilişkin sorulara yanıt vermedi.

GÜLTAN KIŞANAK: BÖYLE DURUŞMA YAPAMAZSINIZ, SARAY’IN TALİMATLARI İLE KARAR VERİYORSUNUZ

kimlik tespiti yapılmak istenen Gültan Kışanak “Böyle duruşma yapamasınız, Saray’ın talimatları ile karar veriyorsunuz. Siz hukuka, hukukun temel ilkelerine riayet etmediğiniz müddetçe sorularınıza yanıt vermeyeceğiz” dedi. Mahkeme başkanı ise sorularını sürdürdü ve ardından “Cevap vermediği görüldü” dedi.

Mahkeme başkanının ısrarla kimlik tespiti yapmak istemesine, Ayşe Yağcı, “Avukatım olmadan kesinlikle sorulara cevap vermeyeceğim”, Berfin Özgü Köse, “Avukatlarım olmadan mahkemenin hiçbir aşamasında herhangi bir beyanda bulunmak istemiyorum” ve Gülfer Akkaya, da “Avukatlar alınmadan konuşmak istemiyorum” diye cevap verdi.

Kimlik tespiti yapılmak istenen Nazmi Gür mahkeme başkanına, “Sizi hukuka davet ediyorum” dedi. Mahkeme başkanı ise buna karşılık, “Tabi ki davetinize canı gönülden icabet edeceğim” dedi. Ardından ise sorularını sormaya devam etti.

SEBAHAT TUNCEL VE FİGEN YÜKSEKDAĞ’IN MİKROFONU KAPATILDI

Eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ “En temel hukuk kurallarından biri savunma hakkının eksiksiz yerine getirilmesidir. Hukukun yerine getirin, avukatlar olmaksızın duruşmaya başlayamazsınız” sözlerine, mahkeme başkanı, “Evli misiniz, ne iş yapıyorsunuz, adresiniz neresi, üzerinizde mal varlığı var mı?” diye sormaya devam etti. Yüksekdağ’ın itirazlarını devam ettirmesi üzerine SEGBİS’in sesi kapatıldı.

Duruşma salonda bulunan Sebahat Tuncel, “İyi niyet diyorsunuz, bizi sizin iyi niyetiniz bağlamaz, bizi hukuk bağlar, bizim avukatlarımızın burada olması gerekiyor, arkadaşlarımız buraya gelebilir, koşulları oluşturmak sizin göreviniz” dedi. Mahkeme başkanı bunun üzerine Sebahat Tuncel’inde sesini kapattı. Tuncel’in sesinin kapatılması sonrası salonda alkışlar ve “Savunma hakkı kısıtlanamaz” sloganı atılarak heyetin uyguladığı tavır protesto edildi.

AVUKATLAR ‘BAĞIMSIZ SAVUNMA ORTAMI OLMADAN SAVUNMA VERMEYECEĞİZ’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da aralarında bulunduğu 28’i tutuklu 108 kişi hakkında açılan Kobanê Davası’na avukatlarının tamamı alınmadı. Bunun üzerine avukatlar avukatlar, salonu terk etti. Tüm avukatların içeriye alınıncaya kadar duruşmaya katılmayacaklarını söyleyen avukatlar, duruşmanın yapıldığı salonun kapısında basın açıklaması yaptı. Alkışlar ve “savunma susmadı, susmayacak” sloganları eşliğinde başlayan basın açıklamasında avukatlar adına Avukat Mehmet Emin Aktar konuştu. 

AVUKAT AKTAR: ‘SAVUNMA YAPMAYACAĞIZ’ 

Avukatların bağımsızca ve özgürce savunma yaratacağı koşullar yapılmadığı sürece, savunma yapmayacaklarını söyleyen Aktar şöyle devam etti: “Keyfi gerekçelerle avukatları içeriye almıyorlar. Almazlarsa biz de devam edemeyeceğiz. Çünkü savunma bütünlüğünün bozulduğunun bozulduğunu söylememize rağmen taleplerimiz zapta geçirilmedi. Mahkeme iddianamenin kabul kararının okunduğunu belirterek yoklama yapmaksızın, kimlik tespiti yaptı. Kimin müdavisi var, kimin yok bilmeksizin, bunu yapmaya çalıştılar.  Biz bu hukuksuzluğa ortak olmamak adına içerideki meslektaşlarımızla dışarı çıktık. Bu giderilmediği sürece bu davada savunma görevi üstlenen avukatların tümü, salona alınmadığı sürece biz savunma yapmayacağız. Avukatların bağımsızca ve özgürce savunma yaratacağı koşullar yapılmadığı sürece, biz de savunma vermeyeceğiz.”

SEBAHAT TUNCEL VE FİGEN YÜKSEKDAĞ İTİRAZ ETTİ AVUKATLAR NEDEN BURADA YOK

İddianamenin okuması sırasında Sebahat Tuncel mahkeme başkanının bütün taleplerinin reddedilmesine tepki gösterdi, mahkeme başkanı Tuncel’i dinlemeden iddianamenin okunmasına devam edilmesi talimatı verdi. Figen Yüksekdağ ise söz alarak 15 dakika bağlantının koptuğunu duruşma salonda ne olup bittiğini duymadıklarını, görmediklerini söyledi.

Sebahat Tuncel tekrar söz alarak avukatlar olmaksızın yargılamaya devam edilmemesi gerektiğini belirterek, “Avukatlar neden burada yok, neden yangından mal kaçırmaya çalışıyorsunuz?” diye sordu. Mahkeme başkanı “Buyursunlar gelsinler” dedi ve iddianamenin okunmasına devam edilmesini istedi.

HEYET DURUŞMAYA ARA VERDİ

Duruşmaya saat 14.00’e kadar ara verildi.

ARANIN ARDINDAN DURUŞMA YENİDEN BAŞLADI

Verilen aranın ardından duruşma sanık avukatlarının yoklaması ile başladı. Ardından avukatların usule ilişkin beyanlarına geçildi. Avukat Mesut Beştaş, yargılamaya konu olan olayların aydınlatılması için birçok bariyerle karşı karşıya olduklarını belirterek, verilen önergelerin Meclis’te de yok sayıldığını söyledi.

DEMİRTAŞ VE YÜKSEKDAĞ’IN SÖZ TALEBİ REDDEDİLDİ

Mahkeme heyetince eski Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve Sebahat Tuncel’e söz verilmesi talebi reddedildi. İddianamenin okunmasına geçildi, avukatlar sıralara vurarak mahkeme heyetinin tutumunu protesto ediyor. İddianamenin okunması protesto eşliğinde devam ediyor.

Duruşmayı salondan takip eden çizer Ercan Altuntaş Kobane davasını çizdi.

MERAL DANIŞ BEŞTAŞ ‘İLK SORUŞTURMALARLA BİRLEŞTİRİLMELİ’

İddianameye geçilmeden önce dosyaya ilişkin itirazlarını da dile getiren Beştaş, “Bunlar da birinci derece sorumlu olarak sizin ve aynı zamanda usulün uygulanması hakkında ilgililerin söz hakkının tanınmamasıydı. Bir diğer şey bizim tarafımıza iddianamenin tebliğ edildiği tutanağa geçildi. Biz isterdik ki yapılan her işlem, burada hukuka hakkaniyete hizmet edecek her cümle tutanağa doğru geçsin. Ancak bunu da görmedik. Mevcut tebliğ edildiği söylenen 3 bin 600 küsür sayfadan bu iddianameye konu edilemeyecek birçok husus mevcut. Kimseyi usul hükümlerine boğma niyetinde değilim. Ancak bir şahıs hakkında herhangi bir soruşturma başlatıldığında bu soruşturma kovuşturma aşamasına geçildikten sonra aynı olaya ikinci kez bir soruşturma başlatılamaz; yani mükerrer yargılama daha yargılamanın ilk günü bitirilmesi gereken bir usul kuralıdır. Bu çerçevede velev ki gözden kaçmış ise de usul açısından ilk açılan soruşturma kovuşturma aşamasına geçmiş ise soruşturmanın ilk açılan dosya ile birleştirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

MAHKEME BAŞKANI “BİZDE KİMSEDEN KORKMUYORUZ”

Beştaş’ın konuşmasını kesen mahkeme başkanı, “Siz diyorsunuz ya ‘biz kimseden korkmuyoruz’ neyse ki bizde kimseden korkmuyoruz. Açık olarak deklare ediyoruz” dedi.  Söz alan Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, müvekkiline söz verilmesini ve onun itirazlarının ardından taleplerini dile getireceklerini söyledi.  HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın avukatı Ezgi Güngördü de, “Hem sabahki tutumunuza hem de yaşanan usulsüzlüklere dair Sayın Yüksekdağ da söz alacak. Akabinde biz avukatlar olarak söz alacağız. Bundan sonraki duruşma düzeni için de sizinle uzlaşılan doğrultuda, yani bu doğrultuda devam etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu. Bu sırada mahkeme başkanı HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz’ın duruşma salonunda görüntü çektiğine dair tespit yapıldığını belirterek, tutanaklara geçirdi.

AVUKATLAR SALONU İKİNCİ KEZ TERKEDİYOR

Avukatların Yüksekdağ, Demirtaş ve Tuncel’in reddi hakim talebi üzerine konuşma yapmaları için söz almalarına dair talepleri reddedildi. İddianame itirazlara rağmen okunuyor. Avukatlar önce yazılı, ardından sözlü beyanda bulunmak üzere mahkeme başkanı ile görüştü. Ancak mahkeme yine avukatların hem yazılı hem sözlü taleplerini dikkate almadı. Bunun üzerinden avukatlar sloganlar ve alkışlar eşliğinde salonu terk etmeye başladı.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ “128 MİLYAR DOLAR NEREDE?” YAZILI KAĞIDI GÖSTERDİ

Avukatlar usule ilişkin taleplerinin reddedilmesi üzerine salonu ikinci kez terk etti, iddianamenin okunmasına devam ediliyor. Bu esnada SEGBİS ile duruşmaya katılan Selahattin Demirtaş ekrana “128 milyar dolar nerede?” yazılı kağıdı tutturdu.

(Çizim Ercan Altuntaş)

İddianame, duruşma salonunda mahkeme başkanının tutumunun protestoları eşliğinde okundu. Avukatlar ve siyasetçilerin ilk protestoları 18 dakika sürdü. İddianamenin okunduğu sırada avukatların yeniden siyasetçilerin söz almasını istemesi üzerine, avukatlar ile mahkeme başkanı arasında gerginlik yaşandı. HDP’li siyasetçiler ve avukatlar durumu ikinci kez alkış ve sıralara vurarak protesto etti. “Siyasetçiler konuşsun” talebinin mahkeme başkanı tarafından reddedilmesini “hukuksuzluk” olarak niteleyen avukatlar, alkış ve zılgıtlarla salonu terk etti.

AVUKATLAR REDDİ HAKİM TALEBİNDE BULUNDU

Kobanê Davası avukatlar olmadan iddianame okunmasıyla devam ederken, avukatlar UYAP üzerinden reddi hakim taleplerini mahkemeye iletti. 

108 siyasetçinin yargılandığı davanın ilk duruşması, avukatsız sürüyor. İddianamenin okunması sırasında söz alan DBP eski Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, reddi hakim talebinde bulundu. Tuncel, “Avukatlarımız olmaksızın bizi yargılamaya çalışıyorsunuz. Biz burada kalıp, dinlemek istemiyoruz” dedi. 

“6 MİLYONUN İRADESİNİ YARGILAYAMAZSINIZ”

Mahkeme başkanı, CMK usulüne göre duruşmayı devam ettirmede hakkı olduğunu iddia ederek, Tuncel’i oturmaya davet etti. İddianamenin okunması devam ederken, bir kez daha mikrofonu açılmadan söz alan Tuncel, “Bu davayı böyle yürütemezsiniz. İşkence yapıyorsunuz bu biçimde. Avukatlarımız olmaksızın iddianameyi okumanız suçtur. 6 milyonun iradesini böyle yargılayamazsınız.  Bu mahkemeyi durdurun saygılı olun. Saygıyı önce siz göstermelisiniz” sözleriyle tepki gösterdi.

AYLA AKAT ATA DURUŞMADAN AYRILMAK İSTEDİ

Tutuklu siyasetçi Ayla Akat Ata ve Beyza Üstün, duruşma salonunda avukatları bulunmadan iddianamenin okunmasının hukuki olmadığını belirterek, müdafilerinin gelmesini talep etti. Ata, müdafileri olmadan duruşma salonunda bulunmak istemediklerini söyledi.

Mahkeme başkanı, siyasetçilerin savunması alınmadan, iddianame okunmadan, duruşma salonundan ayrılmalarının mümkün olmadığını kaydetti. Mahkeme başkanı, iddianamenin okunmasına devam etmesine karar verdi.  HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da, “Ne duyabildik ne de görebildik sizi, görüntü kesildi” diye belirtti.  

Duruşma salonunda hazır bulunan Sebahat Tuncel, ara kararın verilmesini istedi. Tuncel, “Avukatlarımız yok. Bu durum hoşunuza gidiyor mu?” diye sordu. Mahkeme başkanı da siyasetçilerin sözlerine karşılık, “Hayır karşılıklı diyalogla, zılgıtla, masaya vurarak sanığın hakkı savunulmaz. Sıraya vurarak, zılgıt çekerek, izleyici sıralarında konuşanların tamamını duruşma salonundan çıkarırım” dedi. 

SEBAHAT TUNCEL ” YANGINDAN MAL KAÇIRIYORSUNUZ”

Sebahat Tuncel, “Bizim hakkımızda iddiada bulunuyorsunuz. Bunun için yargılama yapıyorsunuz. Biz bunun üzerine söz kurmak istiyoruz. Yangından mal kaçırıyorsunuz. Aceleniz ne. Birbirimizi duymadan, dinlemeden iddianame okutuyorsunuz. Zorla kimlik tespiti yapıyorsunuz” şeklinde konuştu.  Araya giren mahkeme başkanı da, “Yangından mal kaçırmıyoruz. Zorla kimlik tespiti yapmıyoruz. Avukatlar çıkmasalardı” dedi. 

DURUŞMA 3 MAYIS’A ERTELENDİ

Sincan’da görülen Kobane davasında mahkeme, reddi hakim talebinin iletilmesi için Demirtaş, Yüksekdağ ve Tuncel’e süre verilmesine, diğer sanıkların ve avukatların reddi hakim talebinin ise bu aşamada reddine karar verdi. Bir sonraki duruşmanın ise 3 Mayıs tarihide görülmesine karar verdi.

Mahkemenin ara kararı şöyle:

1- Sanıklar Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Sebahat Tuncel’e reddi hakim taleplerinin yazılı olarak bildirmeleri için süre verilmesine, bildirildiğinde değerlendirilmesine

2 – Avukatlar Kadir Kuteri, Mehmet Emin Aktar, Mahsuni Karaman, Mesut Beştaş, Kenan Maçoğlu, Cemile Turhallı Balsak, Hürrem Sönmez, Arzu Kayaoğlu, Hadi Cin, Levent Pişkin’in reddi hakim talebinin somut gerekçeye dayanmaması duruşmayı uzatmaya mutaip olması hakimin oturum sırasında reddedilmesi haline söz konusu madde uyarınca bu konuda karar verilmesi için oturuma ara vermek zorunda bulunmaması nazara alındığında duruşmaya devam edilmiş, iddianamenin anlatılması tamamlatılmış, akabinde sanık müdafilerinin duruşma salonundan ayrılmadan önce söz verilmesini istedikleri sanıklara söz verilmiş. Reddi hakim talebi ile ilgili diyecekleri alınmış olup tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde CMK’nin 22 ve devamı maddeleri ve özelikle CMK’nin 31 madddesi nazara alındığında 31/C bendi gereğince red istemin duruşmayı uzatmak amacıyla

Somut gerekçe gösterilmemesi nedeniyle ret isteminin geri çevrilmesine, itiraz edilmesi halinde CMK 2’nin 31/3 ve 260’a 7 maddesi gereğince itiraz yolunun Ankara 23. Ağır mahkemesinde açık olmasına,

3- Bir numara kararı gereğince reddi hakim kararı için süre tanınması, iki numara kararı gereğince verilen kararın itiraza tabii olması, CMK’nın 29’uncu Maddesinin 2’inci fıkrası gereğince savunma aşamasına geçilmeyeceğinin anlaşılması nedeniyle duruşmaya ara verilmesine bu nedenlerle duruşmanın 3 Mayıs 2021 gününe ertelenmesine karar verilmiştir.”

Duruşma 3 Mayıs 09.30’da devam edecek.