CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında “helallik” isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi, mafyanın iktidarın üçüncü ortağı olduğunu tekrarladı. Kılıçdaroğlu, iktidar olduklarında FETÖ’nün de, mafyanın da siyasi ayağını açığa çıkaracaklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugünkü TBMM Grup Toplantısı’nda konuşmasına Filistin konusunda dünyanın sessizliğini eleştirerek başladı. “İsrail’in yaptığı bir katliamdır. Filistinliler ne istiyor? İşgal edilmiş topraklarını geri almak istiyor, bağımsız bir devlet olmak istiyor. Bu da onların en tabii hakları” diyen Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin gençlerinin Filistin’in bağımsızlığı için savaştığını hatırlattı. İhvan endeksli bir dış politika uygulandığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin bölgedeki saygınlığına çok büyük darbe vurdu. Türkiye’nin bölgede bir ağırlığı vardı. Sorunlar ortaya çıktığında bölge halkları Türkiye’nin gelip sorunu çözmesi için bölgeye davet ederler, Türkiye’nin gelip bu sorunu çözmesine katkı vermesini isterlerdi. Bu ağırlığı da Türkiye, büyük ölçüde kaybetti.”

“YAPTIKLARI REZALETİ BİLİYORLAR; HELALLİK İSTİYORLAR”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “helallik” isteyen sözlerine de değindi: “Yaptıkları rezaleti biliyorlar, haksızlıkları biliyorlar, diyorlar ki, ‘sizden helallik istiyorum’. Kör kuruşa muhtaç ettiğin esnaf sana helallik verecek mi? Pazar artıklarından beslenen yüzbinler sana helallik verecek mi?”

“SORMAYAN İKTİDAR UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞINA ORTAKDIR”

Kolombiya’dan kokain getiren gemiyi sordu, iktidarı “siyasi destek” vermekle suçladı. Uyuşturucu kaçakçılığına göz yuman iktidarın suça ortak olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, 5 ton kokaini Türkiye’ye getiren kimdir, soran oldu mu? Sormadılarsa uyuşturucu kaçakçılığında ortaktırlar. Sormayan siyasi desteği vermiştir.” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, MHP Genel Bahçeli’nin CHP’ye yönelik suçlamalarına ise suç örgütü lideri Alaaddin Çakıcı için yaptıklarını hatırlatarak yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin Çakıcı’yı ziyaret etmesini, affedilmesi için açıklamalar yapması ve AKP’nin de buna boyun eğerek Çakıcı’yı serbest bıraktığını hatırlatarak, mafyanın bundan cesarat aldığını dile getirdi. Kılıçdaroğlu, “Benim bu millete bir sözüm var, Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda, FETÖ’nün siyasi ayağını açığa çıkaracağım, mafyanın da siyasi ayağını açığa çıkaracağım.”