CHP, AKP’nin yayınladığı animasyon videoya yanıt vereceğini duyurmuştu. Açıklama yapan CHP Sözcüsü Öztrak, “Milleti unutan, vatandaşın sorunlarına çözüm üretemeyen, Erdoğan Şahsım Hükümeti, Şimdi çareyi çizgi film üretmekte arıyor” dedi.

AKP Genel Merkezi ilk olarak 4 Mayıs’ta CHP Genel Merkezi’nin silüetinin yer aldığı bir paylaşım yaparak, “Yarın saat 14.00’te” mesajın paylaşmıştı. Daha sonra AKP Genel Merkezi’nin resmi Twitter hesabından bir çizgi film paylaşıldı.

Çizgi filmde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak bir bilim insanı ile birlikte resmedilmiş, CHP Genel Merkezi de “Yalan Üretme Merkezi” olarak çizilmişti.

CHP’den yapılan paylaşımda ise “Sizi gidi filmciler sizi! Cuma gün saat 15.00’te gerçekleri açıklıyoruz” mesajı paylaşıldı.

Basın açıklaması gerçekleştiren CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Bugünkü basın toplantımız, randevusu alınmış bir toplantı… Animasyonlu yalanlara karşı, Hakikatleri paylaşmak için yapılan bir toplantı” ifadelerini kullandı.

Öztrak, videoya ilişkin, “‘Yalanla kurulan her şey, Zamanla yıkılır…’ derler. Hep söylüyoruz, Hakikatlerin, Er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu var. Ülkeyi yönetme kabiliyetini yitiren, Gerçeklerden kopan, Milleti unutan, söyleyecek sözü kalmayan, vatandaşın sorunlarına çözüm üretemeyen, Erdoğan Şahsım Hükümeti, Şimdi çareyi çizgi film üretmekte arıyor” diye konuştu.

“NEYSE, BİZ FİLM İŞİNE GİRMEYELİM”

Öztrak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çarşamba günü vizyona giren Bu yapımın müellifi kim? İmzasını nasıl atmış, Kendini nasıl tanıtıyor” diye baktık, AK Parti’nin isim ve logosu var, Altında da, “Yalan Üretim Merkezi” yazıyor…
Tesadüf mü, tevafuk mu… Yoksa “Şecaat arz ederken sirkatlerini mi söylemişler…” Bunu milletimizin takdirine bırakıyoruz.

AK Parti Yalan Üretim Merkezi prodüksiyonu olan bu yapımın, Gişesi çok zayıf kaldı.

Neyse, biz film işine girmeyelim, Bu işi, Yalanı gerçek gibi anlatan popülist siyasetin, Ülkemizdeki baş mümessili Erdoğan Şahsım Hükümeti’ne bırakalım. Biz, milletimizin gerçeklerine ses olmaya devam edelim.

Milletimiz, Bilhassa gençlerimiz, Ülke çok kötü yönetildiği için, İşsizlik ve hayat pahalılığı arasında eziliyor. Ülkemiz fakirleşiyor. Acı gerçek bu… Şimdi metal yorgunu, popülist, Gerçek ötesi olduğunu kendi itiraf eden, Yalanı doğru gibi anlatan Erdoğan Şahsım Hükümeti’ne soruyoruz:

“MİLLETİMİZİN 241 MİLYAR DOLARINI HEBA ETTİĞİNİZ YALAN MI?”

2013’te 958 milyar dolara çıkan milli gelirin, Tek adam vesayet rejiminin düğmesine basmanızla birlikte Tepe taklak aşağı gittiği, 2020’de 717 milyar dolara düştüğü yalan mı? Tek adam hevesinizin peşinde milletimizin 241 milyar dolarını heba ettiğiniz yalan mı?

Saray’a bağlı Türkiye İstatistik Kurumu’nun Elimdeki bülteninde yer alan verilerden yaptığımız hesaplamalara göre Ülkede gerçek işsiz sayısının, Sadece bir yılda 2 milyon 918 bin kişi arttığı, 10 milyon 219 bin kişi olduğu yalan mı?

15-29 yaş arasında her üç gençten birinin taşı sıksa suyunu çıkaracak 5,7 milyon evladımızın “Ev genci” olarak anasının babasının eline baktığı yalan mı?

19 yıldır yönettiğiniz, Daha doğrusu yönetemediğiniz ülkemizde; Ev genci sayısının dünya üzerindeki 83 ülkenin, toplam işsiz sayısının ise 107 ülkenin nüfusunu geçtiği yalan mı?

İnsanlara iş bulmak şöyle dursun, Son iki yılda işi gücü olan 2 milyona yakın vatandaşımızın işini gücünü kaybettiği yalan mı?

Yoksa, ana babaların bin bir emekle okuttuğu 1 milyonu aşkın üniversite mezunu gencimiz işsiz gezerken, Genel Merkezinizdeki ofis boyların Milyonluk arabalarda, burnuna pudra şekeri çektiği mi yalan?

Millet inim inim inlerken, rüşvetten aklanmamış makaracı eski bakanınızı, Prag’a Büyükelçi atadığınız mı yalan? Yine hakkında rüşvet iddiaları olan, 15 Temmuz darbesinin en önemli isimlerinden birinin kardeşi olan şahsı, Hollanda’ya büyükelçi yaptığınız mı yalan?

Mütekait Milletvekillerinize, Arpalığa çevirdiğiniz büyükelçilik, rektörlük koltuklarını Ulufe gibi dağıttığınız yalan mı?”