Cumhur İttifakı’nın oy oranının yüzde 45’e düştüğünü belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Millet İttifakı’nın oy oranının yüzde 50’nin üzerinde olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Cumhur İttifakı’nın oyunun yüzde 5-6 puan kadar düştüğünü ve Millet İttifakı ve diğer partilerin toplam oyunun yüzde 50 bandını geçtiğini aktardı.

“SAMİMİYETSİZ REFORM SÖYLEMLERİ İLE YURTTAŞLAR OYALANIYOR”

Açıkel, Türkiye’nin tek adam rejiminin kötü yönetimi yüzünden hak etmediği derin bir buhran yaşadığına dikkat çekerek, “Saray mevcut koronavirüs krizine ve derinleşen sosyal ve ekonomik krize çare olmaktan çok uzak, hiçbir inandırıcılığı olmayan yapay gündemlerle ve samimiyetten uzak reform söylemleriyle yurttaşlarımızı oyalamaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

“MİLLET İTTİFAKI YÜZDE 50’İN ÜZERİNDE”

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre Açıkel, son dönemde gerçekleştirilen güvenilir tüm kamuoyu araştırmalarında Cumhur İttifakı’nın oyunun yüzde 45 bandına düştüğünü ifade ederek, “Derin buhrandan ötürü, Cumhur İttifakı’nın 5-6 puana yakın kaybı olduğunu görüyoruz. Millet İttifakı ve diğer siyasi partilerin oy toplamı ise yüzde 50’in üzerinde. Aradaki 5-6 puanlık fark kapanmıyor, aksine açılıyor” değerlendirmesinde bulundu.
Açıkel, yapılan kamuoyu araştırmalarında özellikle Cumhur İttifakı’na oy veren dindar, muhafazakâr, milliyetçi ve Kürt seçmen gruplarında kararsız seçmenlerin yükselişte olduğuna dikkat çekti.