KOBİ ziyaretleri yapmak için Kayseri’de bulunan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, “AK Parti’ye oy verdiğini söyleyen gençliğin yüzde 47’si başka bir ülke vatandaşlığına geçmek istiyor” dedi.

KOBİ ziyaretleri öncesinde Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarına açıklamada bulunan Sertel, Türkiye ekonomisinin son 18 yılda geldiği olumsuz tablonun en net göstergesinin, genç işsizlik oranları ve genç işsizlerin başka ülkelerde yaşamak istemesi olduğunu ifade etti. Sertel, “Erken seçim tartışması var. Erken seçimi yönetici istemiyor, Türkiye’nin yönetilemediğini gören sanayici, Türkiye’nin yönetilemediğini gören emekli, Türkiye’nin yönetilemediğini gören ve çare arayan tarım kesimi, çiftçi, işçi, işsiz, binlerce, onbinlerce üniversite mezunu işsizimiz istiyor. En acı olan Türkiye’de yapılan kamuoyu araştırmalarında Türk gençlerinin yüzde 64’ünün fırsat olursa yurt dışına çıkmak istediği ve başka bir ülkenin vatandaşlığına geçme talebidir. Çaresizlik gençlerimizin umudunu kırmıştır. En ağır olan budur. AK Parti’ye oy verdiğini söyleyen gençliğin içinde de bu oran yüzde 47’dir, İçimizi acıtan budur, Türkiye 18 yılda bu noktaya getirilmiştir” diye konuştu.

“MHP’NİN KAMPANYASI İBRET VERİCİDİR”

MHP’nin ‘askıda ekmek’ kampanyasının da Türkiye’nin ekonomik durumunun göstergesi olduğunu kaydeden Sertel, “Bizim geleneklerimizde, göreneklerimizde kendisi zor durumda da olsa birini doyurmak vardır. Temel felsefemiz budur. Bu kampanyaların, Türkiye’nin geldiği noktayı göstermesi açısından bu kampanyalardan ibret alınması gerektiğini ve ok iç acıtıcı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

14 GAZETEDEN 11’İ KAPANDI

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Altınkaya, basın sektörünün içinde bulunduğu olumsuzluklardan dolayı Kayseri’de 31 Ağustos’tan itibaren 14 gazeteden 11’inin kapandığını söyledi.