Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Anayasa çalışmaları ile ilgili “Milletin genelinin kabul edebileceği bir yeni anayasayı inşallah çıkartalım istiyoruz. Çalışmamız bitmek üzere, muhalefete de sunacağız” diye konuştu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Konuşmasına, azınlık cemaati temsilcileriyle yapılan iftara yönelik açıklama yaparak başlayan Erdoğan, “Herhangi bir sıkıntıları var mı yok mu bunları kendilerinden dinleme fırsatı buldum” ifadelerini kullandı.

“İLİMDE KISKANÇLIK OLMAZ”

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“(Covid-19 aşıları üzerindeki fikri mülkiyet hakkı) İlim tüm insanlığın ortak malıdır. İlimde kıskançlık olmaz. Hele hele insanlığın sağlığı ile bir konu da ‘biz ürettik vermeyiz’ anlayışı oldukça yanlıştır. Biz ürettiğimiz aşıyı herkesle paylaşacağız. Biz bunları da sadece ülkemizde kullanmak değil, tüm dünyada nereden bir talep varsa hepsiyle de paylaşmaya hazır olduğumuzu söylemiş olduk.

MISIR’LA NORMALLEŞME SÜRECİ

Mısır halkıyla tarihten gelen bu birliği yeniden kazanmak, yeniden devam ettirmenin gayreti içindeyiz. Diyalog sürecini genişleterek sürdüreceğiz.

MHP’NİN ANAYASA TASLAĞI

Milletin genelinin kabul edebileceği bir yeni anayasayı inşallah çıkartalım istiyoruz. Çalışmamız bitmek üzere, muhalefete de sunacağız.”